Batman’daki kazada ölen 8 aylık gebe bayan, denetimden dönüyormuş

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kaza, dün akşam saatlerinde Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyü mevkisinde meydana geldi. İbrahim Erkul (55) idaresindeki 72 AG 165 plakalı yolcu midibüsü, Midyat’tan Dargeçit ilçesine gitmek üzere yola çıktı.

İçerisinde yolcuların bulunduğu midibüs, teze nazaran şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı yol kenarındaki kayaya çarptı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımları, yaptıkları denetimde şoför İbrahim Erkul ile yolculardan 8 aylık gebe Ayten Gümüş ve 1 yaşındaki Feyzanur Kutluk’un hayatını kaybettiğini belirledi. Kazada ömrünü kaybedenler otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldü. Kazada annesi ölen Miraç Gümüş ile başka yolculardan Zehra Kutluk, Elif Atbacı ve ismi öğrenilemeyen 2 kişi de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gercüş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

SIHHAT DENETİMİNDEN DÖNÜYORMUŞ

Kazada hayatını kaybeden ve kız bebek bekleyen 8 aylık gebe Ayten Gümüş’ün sıhhat denetimi için gittiği Batman’dan döndüğü öğrenildi. Ayten Gümüş, Midyat ilçesine bağlı kırsal Bağlarbaşı Mahallesi’nde sabah saatlerinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kazada ömrünü kaybeden şoför İbrahim Erkul ve 1 yaşındaki Feyzanur Kutluk’un cenazeleri de yakınları tarafınca alınarak Dargeçit’te defnedildi. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Miraç Gümüş’ün hayati tehlikesinin olduğu açıklandı. Öteki yaralıların ise hastanelerdeki tedavisi sürüyor.