Başşehir Ankara’da 99. yıl coşkusu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Anıtkabir’de düzenlenen merasime; Ankara Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve epeyce sayıda kişi katıldı. Vali Şahin başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyüp, Atatürk’ün mozolesine çıktı. Mozoleye çelenk bırakılmasının akabinde heyet, Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçti. Anıtkabir’in akabinde Ulus’taki Birinci Meclis binasına geçildi. Heyeti karşılayan seğmenler, binanın önünde şov yaptı.

Ulus’taki 2’nci TBMM binası (Cumhuriyet Müzesi) önünde de ‘Seğmen Alayı’ gösterisi düzenlendi. Aktifliğe Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. 1000 seğmen, Cumhuriyet Caddesi üzerinde şov yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından paylaştığı bildiride Ankara’nın başşehir oluşunun 99. yılını kutladı: “Millî Mücadele’mizin sevk ve yönetim merkezi, Cumhuriyetimizin kuruluşunda tarihî kıymeti haiz Ankara’mızın başşehir ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik ediyorum. Bu manalı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.”