AYM’li gençler ve aileleri için kayak şenliği

Manolya

Global Mod
Global Mod
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kış sporlarını teşvik eden projelere imza atmayı sürdürüyor. BELPA Buz Pateni’ni bir daha Başkentlilerin hizmetine açarak kayak sporu ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi bir yandan da gençleri kentteki turizm merkezlerine götürerek tanıtmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Elmadağ Kayak Merkezi’nde düzenlediği kayak şenliğine Aile Ömür Merkezi (AYM) üyesi gençler ve aileleri katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri kış sporları ile buluşturmaya devam ediyor.

Sporu teşvik eden projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi bilhassa gençlerin kış sporlarıyla tanışması ve sevmesi emeliyle çeşitli etkinliklere konut sahipliği yapıyor.

Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı da bu kapsamda Elmadağ Kayak Merkezi’ne seyahat düzenleyerek Aile Ömür Merkezi (AYM) üyesi gençleri ve ailelerini bir ortaya getirdi.

KAYAKTAN FRİZBİYE

Kentin turizm merkezlerini gelecek kuşaklara tanıtmayı da amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın kayak merkezi Elmadağ Kayak Merkezi’nde kayak şenliği düzenledi.

Kayak sporundan frizbiye, at binmeden kartopu oynamaya kadar biroldukça aktiviteye katılan gençler ve aileleri mangal keyfi ile eğlenceli bir gün geçirdi.

‘‘GENÇLERİMİZİ MEMNUN GÖRMEK BİZLERİ DE MEMNUN EDİYOR’’

Başkentlileri kültürel ve tabiat aktiflikleri ile buluşturmaya devam edeceklerini belirten Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Proje Koordinatörü Cahide Özden, şu ayrıntıları verdi:

“Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak hem çalışma arkadaşlarımıza birebir vakitte öğrencilerimize kayak şenliği yapmayı düşünüyorduk. Elmadağ Kayak Merkezi’ne gelen gençlerimizin keyifli olduğunu görmek bizleri daha da keyifli ediyor. Başkentli öğrencilere bu biçimde bir imkânı sağladığı için Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Liderimiz Sayın Mansur Yavaş’a epeyce teşekkür ediyorum.’’

Gençlerin bu tıp şenliklerle kentini tanıma fırsatı yakaladığını ve bunu yaparken de kış sporlarını sevmeye başladığına dikkat çeken Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Proje Koordinatörü Tuğba Aydın ise ‘‘Aile Ömür Merkezlerimizden 300 üyemizi Elmadağ Kayak Merkezi’ne getirdik. Burada bir şenlik yapmayı düşündük umarım bugün burada herkes eğlenceli vakit geçirdi. Mansur Liderimize teşekkür ediyoruz” dedi.

TOPLUMSALLAŞMA İMKÂNI

Başkent’te öğrencilere verdiği dayanaklardan dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a teşekkür eden Başkentli öğrenciler, şenlik yardımıyla toplumsallaşma imkânı bulduklarını da belirterek memnuniyetlerini şu sözlerle ifade ettiler:

-Esen Irmak Özden: ‘‘Elmadağ Kayak Merkezi’ne ailem ve arkadaşlarımla geldim. Hoş vakit geçirdik.’’

-Atakan Yıldırım: ‘‘Arkadaşlarımla hoş ve eğlenceli vakit geçirdim teşekkür ederim.’’

-Irmak Yıldırım: ‘‘Ankara Büyükşehir Belediyesi hayli hoş bir tertip düzenlemiş ve her şey fazlaca hoş.’’

-Zehra Miraç Polat: ‘‘Arkadaşlarımla kaydım, kartopu oynadım. Nitekim çok eğlenceliydi.’’

-Egecan Duvar: ‘‘Arkadaşlarımla frizbi, kartopu oynadık ve epeyce eğlendik.’’

Hibya Haber Ajansı