AXA Sigorta ve Alışan Lojistik’ten Koruncuk Vakfı’na eğitim takviyesi

Manolya

Global Mod
Global Mod
Kurumsal sorumluluk alanındaki adımlarıyla çalışmalarını sigortacılık ve lojistik kesimlerinin ötesine taşıyan AXA Sigorta ve Alışan Lojistik, 20 kız çocuğunun eğitim ve temel gereksinimlerine dayanak olmak emeliyle Koruncuk Vakfı’na bağışta bulundu.

Türkiye’nin en esaslı sigorta şirketlerinden AXA Sigorta, kurumsal sorumluluk alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, kız çocuklarının eğitimini desteklemek için Alışan Lojistik ile güçlerini birleştirdi., Koruncuk Vakfı ile eğitim odaklı bir toplumsal sorumluluk kampanyasına hayat veren AXA Sigorta ve Alışan Lojistik, lise seviyesindeki 20 kız çocuğunun eğitim ve temel gereksinimlerine dayanak sağladı.

AXA Sigorta ile Alışan Lojistik’in katkı sağladığı Koruncuk Vakfı, geliştirdiği önleyici, esirgeyici ve düzgünleştirici hizmet modelleriyle temel gereksinimleri ve eğitime erişimleri risk altında olan çocukların kendilerini geliştirmeleri ve toplum ortasında yer almaları için çalışmalar yürütüyor. Koruncuk Vakfı’nın oluşturduğu Koruncukköyler’de 10-18 yaş aralığındaki dezavantajlı çocuklara akademik muvaffakiyet ön şartı olmaksızın ortaokuldan üniversiteye kadar fiyatsız barınma ve bakım hizmeti veriliyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken “AXA Sigorta olarak, 130 yıldır ‘insanlığın gelişimi ismine insanlık için bedelli olanı koruma’ misyonundan aldığımız güçle hareket ediyoruz. Biz sadece hasar anında ziyan tazmin eden bir sigorta şirketi değiliz. Müşterilerimizi ve toplumumuzu bekleyen riskleri önbakılırsarek onlar için tahliller üreten, onların can ve mal varlıklarının haricinde sevdiklerini, geleceğini, hayallerini de muhafaza altına alan bir ‘çözüm ortağıyız’. Bu hedef, sigortacılık tahlilleri sunmanın yanı sıra; toplumsal ömrün güçlenmesi ve kurumsal sorumluluk üzere bir fazlaca farklı alanda da paha yaratmayı da kapsıyor. Bu maksadımızı gerçekleştirmek için artık de Alışan Lojistik ile gücümüzü birleştiriyoruz. Türkiye’nin iki büyük kuruluşu olarak, temel muhtaçlıkları ve eğitime erişimleri risk altında olan 10-18 yaş aralığındaki kız çocuklarının da geleceğini müdafaa altına alacak, gurur verici bir işe imza atıyoruz. Bu manalı iş birliğiyle ülkemiz ve toplum için kıymet yaratmayı amaçlıyoruz. Kurumsal sorumluluk alanında ilerleyen devirde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Alışan Lojistik ismine açıklama yapan Alışan Lojistik İdare Şurası Lider Yardımcısı Damla Alışan, “Alışan ailesi olarak ‘Alışan Memnunluk Taşıyor’ sloganı ile Doğu vilayetlerimizi amaç alarak başlatmış olduğumız projemizin bir devamı olarak hissettiğimiz bu projede temel gaye, ülkemizdeki kız çocukların eğitimine dayanak sunmak, hayallerine, sevinçlerine ortak olmak. Erkek hâkim bir dalda 26 yıldır faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketlerinden birinin başındaki bir bayan olarak bilhassa kız çocuklarının eğitimine büyük kıymet veriyorum. Alışan Lojistik ailesi olarak bu gaye doğrultusunda kıymetli iş ortağımız Axa Sigorta ile bir arada yıllardır merceğimizde olan Koruncuk Vakfı ile geliştirdiğimiz projeden epeyce memnunuz. Bizler üzere büyük şirketlerin ürettiği gibisi ortak projelerin ülkemizde çoğalması, yayılması ve sürdürülebilir olmasını ise yürekten diliyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı