Arkadaşlarıyla toplandıkları konutta tüfekle vurulan liseli Mehmet öldü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay, Efeler ilçesinde saat 12.00 sıralarında Zeybek Mahallesi 1547 Sokak’ta 3 katlı bir konutun taban katında meydana geldi. Kadıköy Abdulhamit Han Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi 9’uncu sınıfta eğitim bakılırsan 5 öğrenci, teze nazaran dersleri boş olduğu için C.E.D.’nin meskenine gitti.

Evde sohbet etmeye başlayan 5 arkadaş, bir süre daha sonra odadan aldıkları av tüfeği ile oynamaya başladı. C.E.D.’nin elindeki tüfek bir anda ateş aldı. Saçmalar karşısında duran Mehmet Arda Hür’ün başına isabet etti. Hür, kanlar ortasında yere yığılırken, arkadaşları ise panik ortasında dışarı kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları Hür’ün öldüğünü belirledi. C.E.D. ve 3 arkadaşı gözaltına alındı. Olay yerine gelen öğrenci yakınları ise büyük bir keder yaşadı.

‘İÇERİ BAKTIĞIMDA YERDE YATIYORDU’

Olayın yaşandığı sırada C.E.D.’nin amcası Coşkun Fırat D. ise konutun yakınından geçerken çocukların bağırmalarını duyup konuta yaklaştığını belirterek, “Bağırışları duyup konuta geldiğimde yeğenim C.E.D. ‘Çocuk öldü’ diyerek koşarak yanıma geldi. İçeriye baktığımda çocuk yerde yatıyordu. Yerde yatan çocuğu evvel kucaklayıp dışarı çıkarmayı düşündüm. daha sonra vazgeçtim. Çabucak ambulansı aradım ve yardım istedim” tabirlerini kullandı.

vakada ömrünü kaybeden Mehmet Arda Hür’ün cenazesi olay yeri incelemesinin akabinde Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.