Aras Bulut İynemli kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi ekibi tutuyor? İşte hayat öyküsü

Alparslan

Member
2010 yılında O denli Bir Geçer Vakit ki dizisinde oynadığı ‘Mete Akarsu’ karakteriyle ismini geniş kitlelere duyuran Aras Bulut İynemli, başarılı performansıyla ‘En Güzel Yardımcı Oyuncu’ mükafatına layık görülmüştü.

Verdiği bir röportajda, şahsi ömründen ve oyunculuk mesleğinden bahseden tecrübeli oyuncu, “İleride kendimi şurada görmek istiyorum diye net bir şey söyleyemem fakat gurur duyabileceğim, kendimi geliştirebileceğim projelerde yer almak istiyorum. Her projeden yeni bir şey öğrensem kâfi bana. Ben insanların hakkının yenmesine takılırım en hayli. Kimsenin kalbini kırmamaya itina gösteririm. Zira insanları seviyorum ve hürmet duyuyorum” diye konuştu.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN HAYAT ÖYKÜSÜ

1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Sevtap İynemli ve babası Cengiz İynemli’dir. ‘Orçun’ ve ‘Yeşim’ isimlerinde kardeşleri vardır.

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği kısmında tamamladı. Genç yaşta oyunculuğa ilgi duydu, lise senelerında amatör olarak tiyatroyla ilgilendi. Üniversite öğrencisiyken 2009 yılında okulunu dondurup ‘Arka Sokaklar’ dizisi ile kamera karşısına geçti.

2010 yılında ‘Öyle Bir Geçer Vakit ki’ isimli dizide ‘Mete Akarsu’ karakteriyle seyirci karşısına çıktı. 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’ mükafatına layık görüldü.

‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Maral’, ‘İçerde’ üzere televizyon dizilerinde oynadı. 2017-2021 yılları içinde yayınlanan dizisinde ‘Yamaç Koçovalı’ karakteriyle seyircilerin hafızasında yer edindi.

2019 yılında rol aldığı ‘7. Koğuştaki Mucize’ sinema sinemasındaki oyunculuk performansı kamuoyunda büyük beğeni topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü 29 Ekim 2023 vizyona girecek sinema sinemasında Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacak.

ÖZEL HAYATI

1990 doğumlu olan Aras Bulut İynemli, 2021 yılı prestijiyle 31 yaşındadır.

2015-2021 yılları içinde oyuncu ile birlikte oldu ama çift, evlenmeden ayrıldı.

Aras Bulut İynemli 1.80 metre uzunluğunda, 70 kilo ve başak burcudur.

Beşiktaş taraftarıdır.

Dans ve çikolata dersleri aldı.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @iynemliarasbulut, Twitter’da @Aras_B_iynemli kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

ARAS BULUT İYNEMLİ DİZİLERİ

2009 – Art Sokaklar (Şeref) (Konuk Oyuncu)
2010-2013 – O denli Bir Geçer Vakit ki (Mete Akarsu)
2013-2014 – Mükemmel Yüzyıl (Şehzade Bayezid)
2015 – Maral: En Hoş Öyküm (Sarp Altan)
2016-2017 – İçerde (Umut Yılmaz / Mert Karadağ)
2017-2021 – Çukur (Yamaç Koçovalı)
2019 – Çarpışma (Yamaç Koçovalı) (Konuk Oyuncu)

ARAS BULUT İYNEMLİ SİNEMALARI

2013 – Mahmut ile Meryem (Mahmut)
2013 – Tamam mıyız? (İhsan)
2017 – Martıların Efendisi (Ateş)
2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Memo)
2023 – Cumhuriyet (Mustafa Kemal Atatürk)

cambazoglu

New member
2010 yılında O denli Bir Geçer Vakit ki dizisinde oynadığı Mete Akarsu’ karakteriyle ismini geniş kitlelere duyuran Aras Bulut İynemli, başarılı performansıyla En Güzel Yardımcı Oyuncu mükafatına layık görülmüştü.

Verdiği bir röportajda, şahsi ömründen ve oyunculuk mesleğinden bahseden tecrübeli oyuncu, “İleride kendimi şurada görmek istiyorum diye net bir şey söyleyemem fakat gurur duyabileceğim, kendimi geliştirebileceğim projelerde yer almak istiyorum. Her projeden yeni bir şey öğrensem kâfi bana. Ben insanların hakkının yenmesine takılırım en hayli. Kimsenin kalbini kırmamaya itina gösteririm. Zira insanları seviyorum ve hürmet duyuyorum” diye konuştu.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN HAYAT ÖYKÜSÜ

1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Sevtap İynemli ve babası Cengiz İynemli’dir. ‘Orçun’ ve ‘Yeşim’ isimlerinde kardeşleri vardır.

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği kısmında tamamladı. Genç yaşta oyunculuğa ilgi duydu, lise senelerında amatör olarak tiyatroyla ilgilendi. Üniversite öğrencisiyken 2009 yılında okulunu dondurup ‘Arka Sokaklar’ dizisi ile kamera karşısına geçti.

2010 yılında ‘Öyle Bir Geçer Vakit ki’ isimli dizide ‘Mete Akarsu’ karakteriyle seyirci karşısına çıktı. 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’ mükafatına layık görüldü.

‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Maral’, ‘İçerde’ üzere televizyon dizilerinde oynadı. 2017-2021 yılları içinde yayınlanan dizisinde ‘Yamaç Koçovalı’ karakteriyle seyircilerin hafızasında yer edindi.

2019 yılında rol aldığı ‘7. Koğuştaki Mucize’ sinema sinemasındaki oyunculuk performansı kamuoyunda büyük beğeni topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü 29 Ekim 2023 vizyona girecek sinema sinemasında Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacak.

ÖZEL HAYATI

1990 doğumlu olan Aras Bulut İynemli, 2021 yılı prestijiyle 31 yaşındadır.

2015-2021 yılları içinde oyuncu ile birlikte oldu ama çift, evlenmeden ayrıldı.

Aras Bulut İynemli 1.80 metre uzunluğunda, 70 kilo ve başak burcudur.

Beşiktaş taraftarıdır.

Dans ve çikolata dersleri aldı.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @iynemliarasbulut, Twitter’da @Aras_B_iynemli kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

ARAS BULUT İYNEMLİ DİZİLERİ

2009 – Art Sokaklar (Şeref) (Konuk Oyuncu)
2010-2013 – O denli Bir Geçer Vakit ki (Mete Akarsu)
2013-2014 – Mükemmel Yüzyıl (Şehzade Bayezid)
2015 – Maral: En Hoş Öyküm (Sarp Altan)
2016-2017 – İçerde (Umut Yılmaz / Mert Karadağ)
2017-2021 – Çukur (Yamaç Koçovalı)
2019 – Çarpışma (Yamaç Koçovalı) (Konuk Oyuncu)

ARAS BULUT İYNEMLİ SİNEMALARI

2013 – Mahmut ile Meryem (Mahmut)
2013 – Tamam mıyız? (İhsan)
2017 – Martıların Efendisi (Ateş)
2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Memo)
2023 – Cumhuriyet (Mustafa Kemal Atatürk)
erek duruşu gerek oyunculugu gerekse 7. koğuştaki oyunculuguyla arası çok seviyorum.. iyi çocuk be :)