Anthony Kim, Tiger Woods ile karşılaştırıldı. Peki golfü neden bıraktı?

SmokePlumes

Active member
Larson, “Ne düşündüğünü bilmiyorum, ancak Tour şampiyonasına liderlik ederken sadece Cuma gecesi dışarı çıkıp bütün gece parti yapmıyorsunuz,” dedi. “Yılın üçüncü galibiyeti olacaktı ama o turnuvayı dar bir farkla kaybettik ve Cuma gecesi geç saatlerde dışarıdaydı ve ben ‘Ne yapacağız?’ dedim.”

Salıncak koçu Schriber, geriye dönüp bakıldığında anlamlı hissettiren başka bir anı paylaştı. 2010’du, Kim’in Houston Open’da PGA Tour’daki son galibiyetinden sonraki gece. Schriber ve Kim’in ekibinin geri kalanı özel bir jetle Georgia’ya gidiyordu, mutlu bir şekilde bir şişe tekila dağıtıyorlardı ama Kim içine kapanık görünüyordu.

Schriber, “Parti yaparken yenildik – çünkü kazanmak zor – ama o kazandıktan sonra içki bile içmedi” dedi. “‘Schribes, hiçbir şey hissetmiyorum, neşe duymuyorum’ dedi.”

Bir hafta sonra Kim, Masters’ta üçüncü oldu.

Schriber, arkadaşının zihniyeti hakkında çok fazla spekülasyon yapmak konusunda isteksizdir, ancak ona göre, Kim’in çocukluğu ve babasıyla olan sürekli sorunlu ilişkisi, Kim üzerinde çoğu kişinin düşündüğünden daha derin ve kalıcı bir etkiye sahipti.

Paul Kim’in oğlunun ikincilik kupalarından birini nasıl çöpe attığının hikayesi, Anthony’nin hikayesinin bir parçasıdır. Daha sonra, Kim üniversitedeyken, o ve babası arasında iki yıllık bir sessizliğe yol açan bir tartışma yaşadılar. Kim profesyonel olduktan sonra babası, oğluna karşı çok katı olduğunu, çok soğuk olduğunu ve diğer ebeveynler çocuklarını en iyi sporcular olmaları için nasıl eğitebileceklerini sorduğunda onların cesaretini kırdığını açıkça itiraf etti.

Schriber, Kim’in en yüce anlarında bile genç adamın ihtiyaç duyduğu eğlencenin golf olduğundan şüpheliydi.

Schriber, “Bence ‘Acıyı umduğum gibi dindirmiyor’ duygusuydu” dedi.