Angelina Jolie, arılar için arılarla objektif karşısında

Kamelya

New member
Hollywood yıldızı Angelina Jolie; Arılar Günün‘de düzenlernen bir toplumsal sorumluluk projesi kapsamında esirgeyici anne sıfatıyla programa katıldı. Toplumsal yardım çalışmalarıyla da tanınan Jolie, yüzlerce arı, üstünde gezinirken çekim yaptı. Fotoğraf çekilirken Angelina Jolie hariç sette herkes arılara karşı hami elbise giydi.

ÇEKİM KARANLIKTA YAPILDI

Arılar sokmasın diye çekim karanlıkta yapıldı Angelina Jolie 18 dakika boyunca üstündeki arılarla hareketsiz formda durdu. Haziran ayında Fransa’nın Provence bölgesindeki OFA’da başlayacak olan programın maksadının gelecek 5 yıl ortasında 50 hanımı arıcı olarak eğitmek, 25 UNESCO biyosfer rezervinde 2 bin 500 kovan oluşturmak ve 125 milyon arı yetişirmek olduğu açıklandı. Ayrıyeten eğitim, iştirakçi bayanlara kendi arı kovanlarını işletmeyi ve nasıl profesyonel arıcı-girişimci olunacağını öğretmeyi hedefliyor.

National Geographic’in paylaştığı fotoğraf 2 milyondan fazla beğeni 23 bin yorum aldı

“ARILARIN ROLÜNÜ ÖĞRENMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Arıcılarla eğitimde buluşacak ve ilerlemelerini takip edecek olan Angelina Jolie, yaptığı açıklamada dünyanın her yerinden programa katılan bayanlarla tanışmaktan heyecan duyduğunu söylemiş oldu. Hollywood yıldızı, “Onları tanımayı, kültürlerini, etraflarını ve arıların bunda oynadığı rolü öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. Umarım eğitim onların bağımsızlıklarını, geçim kaynaklarını ve toplumlarını güçlendirir” diye konuştu.

30 GÜN SÜRECEK

Fransa’da bayanlara verilecek arıcılık eğitimine katılan ülkeler içinde İtalya, Rusya, Slovenya, Kamboçya, Etiyopya, Ruanda ve Çin de bulunuyor. Programın 30 gün süreceği açıklandı. Angelina Jolie, çeşitli toplumsal problemlerin tahlili için oluşturulan tertipleri desteklemesiyle tanınıyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) özel elçisi olan ünlü oyuncu, daha evvel bir fazlaca insani yardım vazifesinde BM ile birlikte istekli çalıştı.

Menajerimi Orta 38. yeni kısım 2. fragmanı