ABD’li gezgine hırsızlık şoku! Dünyayı dolaştı, Antalya’da çalındı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Antalya’da eşi Ferdane Şaşman Keith (46) ile yaşayan ABD’li Bryan Keith’in dünyayı dolaştığı bisikleti, Haşim İşçan Mahallesi’ndeki Sevgi Apartmanı’nın bodrum katından, geçen cumartesi gece yarısı kilidi kesilerek çalındı. Olayın yaşandığı gece hırsızın sarı sepetli bir bisikletle apartmanın önüne geldiğini anlatan Bryan Keith, 4- 5 dakikada bodrum katındaki bisikletin kilidini kesip binerek uzaklaştığını, yerine ise sepetli bisikleti bıraktığını kaydetti.

Hırsızın başka bisikleti bırakmasını anlayamadığını söyleyen Keith, şöyleki konuştu: “10 yıl evvel Türkiye’ye geldim. Dünyayı dolaştığım bisikletim çalındı, fazlaca üzgünüm. Kilidin kesildiğini ve bisikletimin çalındığını fark edince koşarak ve ağlayarak eşimin yanına gittim. Çok makus bir his. Çok hatıram var o bisiklette. Avrupa’da Almanya, Danimarka, İsveç’e, Uzak Doğu Japonya, Endonezyo, Güney Kore üzere onlarca ülkeyi o bisikletin üzerinde gezdim, dolaştım. Son seyahatim Antalya’dan Bitlis’e kadar gerçekleşen bir seyahat oldu. 3 bin kilometre yol yaptım. Bu bisiklet yalnızca bisiklet değil, maddi ehemmiyeti yok. Fakat onlarca ülke katettiğim anılar biriktirdim. İnşallah bulunur.”

Olayın akabinde polise haber verdiklerini ve şikayetçi olduklarını anlatan Bryan Keith, “Bisikletimin bulunacağını hissediyorum. Güvenlik kameraları hırsızı her detayıyla çekmiş. Anılarımızın bulunup bize geri verilmesini istiyorum” dedi.

MANEVİ BEDELİ ÇOK YÜKSEK

Kendisinin de eşiyle bir arada bisiklet üzerinde binlerce kilometre yol katettiğini belirten Ferdane Şaşman Keith ise, “5 yıl evvel Almanya’dan aldığımız bisikletimizin manevi pahası epeyce. Bizim otomobilimiz yok, meskenimiz yok. Yalnızca bisikletlerimiz ve bisikletlerimizin üzerine koyduğumuz çadırımız ve sırt çantamız var. Bizim için manevi kıymeti fazlaca değerli olan bir şeydi. O bisikletle ömrümüzü planladık, yollara çıktık, dağları, ovaları, ırmakları aştık. 100 bin kilometreye yakın yol yaptık. Türkiye’nin biroldukça kenti, Avrupa’nın biroldukca ülkesi, Endonezya, Kore ve Japonya bunlardan yalnızca bazıları” diye konuştu.

SON GÜNLERDE HIRSIZLIK OLAYLARI ARTTI

Haşim İşçan Mahalle Muhtarı Halil Ay, “Mahallemizde bu ortalar hayli hırsızlık oluyor. Bu son yaşanan olayın ise manevi yanı yüksek. Polisimize bildirdik, araştırma devam ediyor. Komşumuz epeyce üzgün. Umarız en yakın vakitte bulunur ve anıları geri verilir” dedi.