6. kattan düşerek, ölen Özge Binnur Oruç’un ailesi konuştu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Esenyurt Turgut Özal Mahallesi’nde dün saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda, Özge Binnur Oruç (19) 32 katlı rezidansın 6’ncı katından düştü. Oruç’un düştüğünü nazarann etraftakiler durumu polis ve sıhhat gruplarına bildirdi. Sıhhat grupları, hanımın ömrünü kaybettiğini belirledi.

Oruç’un cansız vücudu otopsi yapılmak üzere İsimli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Cenazenin otopsi süreçlerinin bitmesinin akabinde anne Nefise Oruç ve baba Ferhat Oruç cenazeyi teslim aldı. Yaşanan olayla ilgili konuşan aile, kızlarının sevinç dolu biri olduğunu söz etti.

“YÜKSEKLİK KORKUSU VARDI, ÜSTTEN AŞAĞIYA BAKAMIYORDU”

Anne Nefise Oruç, kızının geride 6 sayfalık not bıraktığını söylemiş oldu. Anne Nefise Oruç, “Dün öğle ‘anne beni işten çağırdılar, gidiyorum’ dedi. Tamam kızım dikkat et dedim. daha sonra daima aradım karşılık vermedi. Akşam 16.00’dan daha sonra arkadaşı aradı, ‘Özge konuta geldi mi’ diye sordu. Ben de hayır dedim. Birebir işyerinde değil misiniz onu görmen lazım, niçin konutu aradın dedim. daha sonra kızımı yine tekraren aradım hiç karşılık vermedi. İçime bir ateş düştü. Bana hiç kimse haber vermedi. Benim çocuğum 4 saat orada kalmış. Benim çocuğumun arkadaşlarının hepsi bir şey biliyormuş demek ki. Çocuğum sevinçliydi, o denli biri değildi. İş yerine gidip arkadaşlarıyla vedalaşmış. 2 aylık bir aşkla olacak olay değil. Kendini oradan aşağı atıp intihar edecek bir kız değildi. Not yazmış, ablası okudu. Ne annesini saymış ne babasını saymış. O çocuğun ağabeyinin sevgilisine yazmış yazıyı. Benim yavrum annesini babasını unutmuş. Güya ona bir şey içirmişler üzere dünyaya kapatmış kendini. 19 yıllık ömrünü 2 ay için mi kapattı. Benim konutumun çiçeğiydi. Yükseklik korkusu vardı, üstten aşağıya bakamıyordu.” dedi.

“6. KATTAN İNTİHAR EDECEĞİNE İNANAMIYORUM”

Baba Ferhat Oruç da kızıyla daima kardeş üzere olduklarını söylemiş oldu. Ferhat Oruç, “Aklım, mantığım ermiyor. bu biçimde bir şey beklemiyorum kızımdan. Kendi çabasını verebilen kızın 6. kattan intihar edeceğine inanamıyorum. Arkadaşı polisi aramış ‘bu kız intihar edecek’ demiş. Madem bu biçimde bir şey var niye kendin gidip durdurmadın. Bunun araştırılmasını istiyorum. Anne, babalara seslenmek istiyorum. Kızlarının ön yüzüne bakmasınlar yalnızca art yüzlerine de baksınlar.” diye konuştu.

Cenazesi isimli tıptan alınan 19 yaşındaki Özge Binnur Oruç, Esenyurt’ta bulunan Gülvadi Mezarlığı’na defnedilecek.