3 buçuk yıl daha sonra cezaevinden çıkan Selim Erdoğan: İşlemediğim bir kabahatin cezasını çektim

Kamelya

New member
Üç buçuk yıl yasa dışı ekim ve uyuşturucu unsur ticareti yapmak kabahatlerinden cezaevinde yatan Selim Erdoğan, geçtiğimiz yıl tahliye olmuştu.

Evvelki gün Bebek’te görüntülenen oyuncu, yaşadığı güçlü süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

YENİ BİR SİNEMA SİNEMASINDA ROL ALACAK

Cezaevinden çıktıktan daha sonra ‘Ramo’ isimli diziyle ekranlara geri dönen Selim Erdoğan, yeni bir sinema sineması çektiklerini söylemiş oldu.

“NECATİ ABİ GERİMDE DURDU”

Ünlü oyuncu, “BKM’ye yaptığımız bir sinemamız var. Sağ olsun Necati abi de epeyce takviye çıktı. Gerimde durdu. Döndüğünde de tek başına kuvvetli olamıyorsun. olağan olarak kaygıyla çıkıyorsunuz. Sanki ne olacak, ne düşünecekler?” diye konuştu.

“BEN İŞLEMEDİĞİM BİR CÜRMÜN CEZASINI ÇEKTİM”

“Süreç sizin için nasıl geçti?” sorusuna oyuncu, “O süreç tam olarak bitmiş değil. Dava hala devam ediyor. her insanın başına gelebilecek bir şey, kıymetli olan işlediğiniz bir hatanın cezasını çekmek” dedi.

Selim Erdoğan kelamlarına, “Ben işlemediğim bir cürmün cezasını çektim. Hayıflanmak yerine cebime ne koydum ona bakıyorum” formunda devam etti.

“TEK ACI TARAFI AİLENİZİN, SEVDİKLERİNİZİN ÜZÜLMESİ”

Oyuncu, güçlü süreçte yaşadıklarını, “Tek acı tarafı, başına gelen bir şeyden dolayı ailenizin, sevdiklerinizin üzülmesi. Rüzgar size tesir ettiği kadar bana tesir etmiyordur. Deniz kenarında içtiğimiz bir çayın tadını benim kadar alamıyorsunuzdur” kelamlarıyla anlattı.

“HER ŞEYİM VARDI, BEDELİNİ BİLEMEDİM”

Çiçek Taksi’
dizisinde canlandırdığı ‘Abuzer Edalı‘ karakteriyle ismini geniş kitlelere duyuran oyuncu, dışarıya çıktıktan daha sonra yaşadıklarını “”Her şeyim vardı, pahasını bilemedim. Allah bana ders vermek istedi” diye anlatmıştı.

“KEŞKE HİÇ İÇMESEYDİM”

Cezaevine girdiğinde kızının bir aylık olduğunu söyleyen Selim Erdoğan, “Sahip olduklarımızın kıymetini bilmek gerekiyor. Şükretmek hayli kıymetli. Gençler uyuşturucudan uzak durmalı.

“Gerçekten insanların hayatlarına hayli ziyan veriyor. Ben bu mevzuda örneğim işte. senelerca kullandım, keşke hiç içmeseydim. tekrar asla ağzıma bile sürmem” kelamlarıyla pişmanlığını lisana getirmişti.

NE OLMUŞTU?

2017 yılında Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı takımları Bozburun Mahallesi’nde bir villada uyuşturucu unsur imalatı yapıldığı istikametindeki ihbar üzerine harekete geçmişti.

Villaya baskın yapan jandarma, yaptığı aramada uyuşturucu yapmak için düzenek, cam kavanozlar ortasında paketlenmiş biçimde 840 gram esrar hususu ele geçirdi.

Operasyon kapsamında villada bulunan dizi ve sinema sanatkarı Selim Erdoğan gözaltına alındı.

Muğla Araştırma Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçirilen Erdoğan, yasa dışı ekim ve uyuşturucu unsur ticareti yapmak kabahatlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Villayı bir süre evvel kiraladığı öğrenilen Erdoğan’ın komşusu Mehmet Çalış, “Selim Erdoğan epey yeterli biridir ve herkes burada sever. Üzerine bir iftira atılmıştır. bu biçimde bir şey olacağına katiyetle inanmıyorum. Kendisi yeni geldi ve olmadığında bahçesini ben düzenlerim. O denli uyuşturucu husus ekmek ticaret yapma üzere tezler yalandır” dedi.