15 yaşındaki Büşra’yı öldürüp, meskeni yaktı! “Reddettim diye çocuğum öldürüldü”

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Mustafapaşa Mahallesi’ndeki 3 katlı binanın 2’nci katındaki meskende, evvelki gün yangın çıktı. Konuttan yükselen dumanları nazarannlerin ihbarıyla polis, sıhhat ve itfaiye takımları geldi. Yangını söndüren itfaiye erleri, Büşra Kabataş’ın cansız vücuduyla karşılaştı. İnceleme daha sonrası Kabataş’ın cenazesi, otopsi için morga gdolayıldü. Gebze Atatürk Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Kabataş’ın cenazesi, dün toprağa verildi.

POLİS, YANGIN daha sonraSI CİNAYETTEN ŞÜPHELENDİ

Olayın akabinde polis, geniş çaplı soruşturma başlattı. Kanıtlardan yola çıkan takımlar, olayın bir cinayet olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Gruplar, yangının Büşra Kabataş’ın öldürülmesinin akabinde kanıtları karartmak için çıkarıldığını tespit etti. Polis, Kabataş’ı öldüren kişinin, anne Aylin Çetin’e platonik aşk besleyen Taner Yaylacı olduğunu belirledi. Kaçma hazırlığındaki Yaylacı, olaydan 2 saat daha sonra Zonguldak’a gitmeye çalıştırken yakalandı. Gözaltına alınan Yaylacı, süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede tutuklandı.

MERDİVENLERDE BIÇAKLAYIP, YATAĞINDA YAKMIŞ

Evin bulunduğu sokakta 2 gündür müşahede yapan Yaylacı’nın olay günü anne Aylin Çetin’i öldürmek için geldiği lakin konutta karşılaştığı Büşra Kabataş’ı öldürdüğü öğrenildi. Meskenin kapısında bekleyen Taner Yaylacı’nın, okula gitmek için kapı önünde ayakkabılarını giyen Büşra Kabataş’ı görüp, yakaladığı akabinde merdivenlerde bıçakladıktan daha sonra odasına gdolayıp boğduğu, üzerine yorgan örtüp, getirdiği yanıcı unsur ile yaktığı açıklandı. Ayrıyeten incelemede, yanıcı unsur kutusunun Büşra Kabataş’ın ellerine tutuşturulduğu belirlendi.

‘BENİMLE EVLENMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ’

Taner Yaylacı ile çalıştığı fabrikadan tanıştığını söyleyen Aylin Çetin, “Kendisini 2015 yılından beri tanıyorum. Fabrikada sendikal davalar niçiniyle işten çıkarıldı. Bunu benim yaptığımı düşündüğü için, işten çıktıktan daha sonra bana sevgi sözcükleriyle yaklaştı. Oysa intikam almak amaçlıymış, baştan inanmamıştım lakin ondan sonrasında düşündüm. Zira uzun yıllar tanıyorum. Benimle evlenmek istediğini, beni sevdiğini söylemiş oldu. Sıhhat sorunlarım yüzünden kendisi ile evlenemeyeceğimi söylemiş oldum. O da bana hürmet gösterdiğini söylemiş oldu. Benim iş çıkışlarıma hayli fazla gelmeye başladı. Gece mesaisinden çıktığımda, saat gece 1’de kapının önüne geliyordu. Kapımın önüne gelmesini istemedim, buna reaksiyon gösterdim. ‘Her dakika karşıma çıkma, gecenin bir vakti konutumun önüne gelme’ dedim” dedi.

‘SADECE REDDETTİM DİYE ÇOCUĞUM ÖLDÜRÜLDÜ’

Büyük bir acı yaşadığını belirten Çetin, “En son çarşamba günü geldi, halbuki o gün almaya geldiği canmış. ‘Beni öldürmeye gelmiş’ diye düşünüyorum. daha sonra gitti, cuma günü sabah işten çıkmıştım. Konuta gelmedim, hastaneye gittim ve çocuğum okula gitmek için hazırlanırken; sanırım ayakkabılarını giyerken kapıda yakalamış. sonrasındasında çocuğumu içeriye atmış, bıçaklayarak öldürmüş. sonrasındasındasında boğup, üzerine yorganı örterek ateşe vermiş. Yalnızca reddettim diye çocuğum öldürüldü. En ağır biçimde cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

Suçlunun en ağır biçimde cezalandırılması gerektiğini söyleyen Büşra’nın ablası Başak Kabataş ise “Benim yüreğim yandı, öbür hiç bir hanımın, hiç bir çocuğun, hiç kimsenin canı yanmasın. Taner Yaylacı’nın en ağır biçimde ceza almasını istiyorum. Kimsenin yüreği tekrar yanmasın” sözlerini kullandı.

‘İKİ GÜNDÜR MESKENİN ÖNÜNDE BEKLİYORDU’

Taner Yaylacı’nın emniyette verdiği birinci söz de ortaya çıktı. Yaylacı sözünde, “İki gündür konutun etrafında müşahede yapıyordum. Olay günü Aylin Çetin’i görmedim kapıda kızı ile karşılaştım. Öldürdükten daha sonra kanıtları yok etmek için meskeni yakmak istedim. Konuttan çabucak uzaklaştım ve Zonguldak’a gitmek isterken polisler yakaladı” dediği öğrenildi.