Yapı Kredi’de üst seviye atamalar

Severus

Global Mod
Global Mod
Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, bankada, 2013 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri ve Operasyon İdaresi Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak bakılırsav yürüten ve bankanın teknolojik ve dijital dönüşümünde öncü rol oynayan Cahit Erdoğan, Ticari ve KOBİ Bankacılık İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı bakılırsavine atandı.

Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı bakılırsavine ise daha evvel Kurumsal Bankacılık Satış İdare Lideri olarak bakılırsav yürüten Kaan Şakul getirildi.

Bir öbür üst seviye değişiklik ise Krediler İdaresi’nde meydana geldi. Bankada Tahsilat ve Tasfiye İdare Lideri olarak misyon yapan Mehmet Erkan Akbulut, Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdürü olarak bakılırsav yapan Cengiz Arslan, emeklilik sebebiyle bu nazaranvinden ayrıldı. Arslan, Yapı Kredi Teknoloji İdare Konseyi Lideri olarak vazife yürütürken yerine, Teknoloji, Data ve Süreç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı olarak İştirakler Uygulama Geliştirme ve BT Yönetişim Yöneticisi olarak bakılırsav yapan Uğur Gökhan Özdinç atandı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, yeni atamalara ve nazaranv değişikliklerine ait olarak şunları kaydetti:

“Bankamızın esnek idare modeli kapsamında gerçekleştirilen bu nazaranv değişikliklerinin bizi dalımızdaki liderlik maksadımıza daha da yaklaştıracağına inanıyorum. Bankamızın teknolojik ve dijital dönüşümüne liderlik eden Cahit Erdoğan’ın, bilgi birikimi ve tecrübesiyle yeni nazaranvinde de bankamıza büyük katkı sağlayacağına eminim. Tıpkı biçimde, kurumumuz çatısı altında fazlaca başarılı işler yürüten Kaan Şakul, Mehmet Erkan Akbulut ve Gökhan Özdinç’in de yeni İcra Şurası üyeleri olarak Yapı Kredi’ye katma bedel yaratacaklarına inanıyorum. Emeklilik sonucu alan Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdürü Cengiz Arslan’a da gösterdiği özverili çalışmaları için hayli teşekkür ediyorum. Tüm yönetici arkadaşlarıma yeni vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum. Yeni bakılırsav değişiklikleri bankamız ve tüm finans dünyası ismine iyi uğurlu olsun.”