Ulusal Piyango’da büyük heyecan! Satılan bilete çıkana kadar çekiliş

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu yıl 200 milyon liralık büyük ikramiye dağıtım garantili olacak. Yani bu yıla özel olarak belirlenen kuralla bir arada bilet hissesine bakılmaksızın büyük ikramiye, isabet ettiği satılan bilet ya da biletler içinde eşit olarak paylaştırılacak. Büyük ikramiye bir çeyrek bilete çıktıysa ve başka 3 çeyrek bilet satılmadıysa o çeyrek bileti satın alan talihli 200 milyon liralık ikramiyenin sahibi olacak. İkramiye iki adet satılan çeyrek bilete isabet ederse ikramiye ikiye bölünecek. Ya da yalnızca satılan bir yarım bilete çıkarsa o talihli de ikramiyenin tamamına sahip olacak.

KANAL D’DE CANLI ÇEKİLİŞ

Yılbaşı Özel Çekilişi büyük Ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek. Çekiliş 31 Aralık akşamı saat 23.15’te Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Tüm çekilişler noter huzurunda ve canlı olarak gerçekleştirilecek. Biletler 31 Aralık günü saat 12.00’ye kadar seyyar ve gezici bayilerin yanı sıra online olarak satışta olacak.

KIZIM HAYALİNİ GÖRMÜŞ…

2023’e sayılı günler kala, Ulusal Piyango’nun 200 milyon TL’lik büyük ikramiyesinin hayalini kuranlar Eminönü’ndeki ünlü Nimet Abla Gişesi’nin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruk gün uzunluğu devam etti. Yılbaşı piyango biletleri, tam 200 lira, yarım 100 lira, çeyrek 50 liradan satışa sunuldu. Kimi uğurlu olsun diye bileti çocuğuna çektirdi, kimi ise seri sayılarla oluşan biletleri satın aldı.

1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10

ÇIKARSA İŞ KURACAĞIM

Hürriyet’in haberine göre, Mersin’de yaşadığını belirten Malik Müjdeci (26), “Para bana çıkarsa İstanbul’a gelip iş kuracağım. Esnafım, inşallah çıkar. Çıkmadan hayal de kuramıyoruz. Bilet az evvel elimden uçtu gitti. Kaptım onu. Kesin bu bilete çıkacak umutluyum” dedi.

KIZIMA MESKEN ALACAĞIM

senelerdır piyango almadığını ve kızının düşü daha sonrası talihini denemek için bilet aldığını söyleyen Nevcivan Çiçek (70) ise “Umman’da yaşayan kızım hayalinde büyük ikramiyenin çıktığını görmüş. Düşü boşa çıkmasın diye bir umut bilet aldım. Para çıkarsa yurtharicindeki kızıma konut alacağım. daha sonrası da sıhhat olsun” diye konuştu.

ENGELLİLERİ KURTARACAĞIM

Hayalinin engellileri kurtarmak olduğunu söyleyen Nezir Epyıldız ise “Hayalim engellileri kurtarmak, ben de çocuğum da engelliyiz. Para çıkarsa onlara yardım ederim. Engelliyim maaşım yok. Bilet aldım. En azından umut işte” dedi.