Torununun kınasına geldi, çatışmanın içinde kalıp öldü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde meydana geldi. Teze göre, şoförlerinin ismi öğrenilemeyen 23 ACF 274 plakalı araba ile plakası öğrenilemeyen beyaz bir araba, Selahaddin Eyyubi Mahallesi 3817 sokakta karşılaştı. Arabalardaki şahıslar birbirlerine tabanca ile ateş etmeye başladı. Bu sırada 23 ACF 274 plakalı araba kaçarken 3822 sokağa geldiği sırada şoförü direksiyon hakimiyetini kaybederek bir konutun bahçe duvarına çarptı. Başka arabadakiler ise bu sırada ateş ederek kaçtı. Arabada yaralanan 3 kişi de çıkarak hastaneye gitti.

Torununun kınası için geldi, hayatını kaybetti

Otomobil çarptığı sırada torununun kına merasimi için gelen ve sokakta tekerlekli sandalyede oturan 90 yaşındaki Rahime Eker, beyaz arabadan sıkılan kurşunların başına isabet etmesi kararı olay yerinde ömrünü kaybetti. Bu sırada Eker’in akrabası Side Yıldız (24) da tıpkı kurşunlar kararı yaralandı. Yıldız, araba ile hastaneye kaldırıldı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Olay yerine gelen polis grupları etrafta geniş güvenlik tedbiri alırken kaçan beyaz araba ve içerisindeki şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Kına merasimi yapılacak olan Merve ve Velit çiftiyse olay yerine gelerek uzun müddet gözyaşı döktü. Rahime Eker’in yakınlarının ağıtlarıysa yürekleri dağladı.

Bu sırada gazetecilere konuşan Rahime Eker’in oğlu Mevlüt Eker, “Biz düğün için gelmiştik. Bu bireyleri tanımayız. Evdekiler hazırlık yapıyordu, çıkacaktık. Annem öldü” diye konuştu. Olayı bakılırsan Muzaffer Korkmaz, “Ben meskenden tam çıkarken silah seslerini duydum. Kendimi müdafaaya aldım ve beyaz bir araç, buraya çarpan aracı kovalıyordu. 2 araçtan da birbirlerine silah sıkıyorlardı. 23 ACF 274 plakalı araba burada kaza yaptı, başka araçta kaçtı” tabirlerini kullandı.