TFF ile UEFA içinde antrenör eğitimi toplantısı düzenlendi

SmokePlumes

Active member
Türkiye Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine İstanbul’a gelen UEFA Futbol Gelişim Yöneticisi Maxwell Scherrer ve UEFA Futbol Gelişim Müdürü Frank Ludolph, TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen antrenör eğitimi temalı toplantıya katıldı.

TFF’nin antrenör eğitimiyle ilgili çalışmalarının ve geleceğe dönük projelerinin ele alındığı görüşmede; Scherrer ve Ludolph’un yanı sıra Ulusal Ekiplerden Sorumlu İdare Şurası Üyesi Hamit Altıntop, Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, Dış Bağlantılar ve Ulusal Ekipler İdari Yöneticisi Buğra İmamoğulları ile Antrenör Eğitimcileri Serkan Emre Sefa ve Yılmaz Yüksel yer aldı.

Birinci kısımda FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, TFF’nin antrenör eğitimi alanında yaptığı yenilikleri anlatan bir sunum yaparken, TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin de çalışmalarla ilgili iştirakçilere bilgi verdi. Çetin, yapmış olduğu bilgilendirmede, Türk futbolununn gelişmenine katkı sağlayacak bir antrenör nesli yaratmayı hedeflediklerini vurguladı.

görüşmede ayrıyeten UEFA heyetine profesyonel liglerde bakılırsav alan teknik yöneticilerin çalışma müddetleri ve performans ayrıntıları hakkında hazırlanan bilgi tabanı da tanıtıldı. Yeni periyot antrenör eğitim programlarının içerikleri ve süreci hakkında karşılıklı fikir alışverişi yapılırken, önümüzdeki periyotta açılması planlanan antrenör eğitim programları konusunda da UEFA’dan takviye talebinde bulunuldu.

Scherrer ve Ludolph, TFF’nin atmış olduğu adımları takdirle karşıladıklarını ve Türk futbolu için sevindirici atılımlara tanıklık ettiklerini söz ederek, antrenör eğitim programlarının UEFA düzenlemelerine uygun halde revize edilip yürütülmesinden duydukları memnuniyeti lisana getirdi.

Toplantının akabinde kısa bir değerlendirmede bulunan Ulusal Kadrolardan Sorumlu TFF Yönötim Heyeti Üyesi Hamit Altıntop ise şunları söylemiş oldu: “TFF olarak, antrenör eğitimi konusunu ülke futbolunun gelişmeninde en değerli yapı taşlarından biri olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, UEFA’nın seçkin isimlerini tesislerimizde ağırlamaktan memnun olduk. Her alanda olduğu üzere antrenör eğitimi konusunda da UEFA ile kuvvetli bir iş birliği ortasındayız. Yapmış olduğumuz yeniliklerin Türk futbolunun geleceğine olumlu yansıyacağına inanıyoruz.”