SPK, iki şirketin daha halka arzını onayladı

Severus

Global Mod
Global Mod
SPK haftalık bültenine nazaran Şura, Tapdi Oksijen Özel Sıhhat ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaretin hisse başına 10,21 liradan, Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaretin hisse başına 38 liradan halka arzını; Berkosan Yalıtım ve Tecrit Unsurları Üretim ve Ticaretin 15 milyon 600 bin lira, Pankent Sanayi ve Ticaretin 42 milyon lira fiyatındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu; SASA Polyester Endüstrinin 38 milyon 958 bin 121 lira fiyatındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu; Başkan Faktoringin 235 milyon lira, Fiba Faktoringin 288 milyon lira, Adel Kalemcilik Ticaret ve Endüstrinin 590 milyon lira, Pınar Süt Mamulleri Sanayiinin 1 milyar 200 milyon lira, Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Endüstrinin 2,5 milyar lira, Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlamanın 447 milyon lira, Ereğli Dokuma Turizm Sanayi ve Ticaretin 1 milyar 100 milyon lira, İnfo Yatırım Menkul Pahaların 1 milyar 200 milyon lira, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının 10 milyar lira fiyatındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

Kurul; Avrasya Terminal İşletmelerine 22 bin 47 lira, İstikrar Yatırım Holdinge 400 bin lira, Euro Trend Yatırım İştirakine toplam 418 bin 698 lira, RTA Laboratuvarları Biyolojik Eserler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret hisse piyasasında gerçekleştirilen süreçlerle ilgili olarak 6 şahsa toplam 4 milyon 953 bin 507 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Kurulun incelemesi kararında 2 kişi hakkında hata duyurusu yapılmasını kararlaştıran SPK, Çan2 Termik AŞ hisse piyasasında gerçekleştirilen süreçler niçiniyle, konseyin 1 Temmuz 2022 tarihindeki sonucu uyarınca 11 kişi hakkında uygulanan süreksiz süreç yapma yasağının, yasak müddetinin dolacağı tarihten başlamak üzere 6 ay mühletle uzatılmasına hükmetti.

Kurul, Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik olarak internet aracılığıyla yurt haricinde kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 83 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli tüzel süreçlerin yapılmasına karar verdi.