Son dakika… Kar esareti devam ediyor! Okullar tatil edildi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Tüm Türkiye’yi tesiri altına alan Aybar kar fırtınası tesiri hala devam ediyor. Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının tesirini birlikte olumsuz hava şartları niçiniyle okullar bugün de biroldukca vilayet ve ilçede tatil edildi.

KARS

Mevzuyla ilgili olarak Digor Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Digor ilçemizde tesirli olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle ilçemiz merkezinde ve bağlı köylerde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim-öğretime 15 Mart 2022 Salı günü orta verilmiştir” denildi.

Öte yandan Kars’ın Digor ilçesinde kar yağışı ve tipi tesirini sürdürüyor.

TRABZON

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada “Olumsuz hava kuralları niçiniyle 15 Mart 2022 Salı günü ilimiz Akçaabat, Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene Şalpazarı veTonya ilçelerimizdeki resmî ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmî ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında eğitim-öğretime bir(1) gün mühletle orta verilmesine; engelli ve gebe olan kamu nazaranvlilerinin idari müsaadeli sayılmasına; Arsin, Çarşıbaşı ve Yomra ilçelerimizde ise 15 Mart 2022 Salı günü yalnızca taşımalı eğitime orta verilmesine karar verilmiştir” denildi.

BİTLİS

Kaymakam ve Belediye Lider Vekili Emre Zeyrek’in başkanlığında toplanan İlçe Genel Hıfzıssıhha Şurası, ilçedeki olumsuz hava şartlarından dolayı bugün için kimi köy ve mezralarda eğitim öğretime bir gün müddetle orta verilmesine karar verdi.

İlçe merkezi, beldeler ve kaymakamlık internet sitesinde yayınlanan listede ismi olmayan okullarda ise eğitim öğretime devam edileceği açıklandı.

MUŞ

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, elverişsiz hava şartları niçiniyle 15 Mart Salı günü vilayet genelinde eğitim-öğretime 1 gün müddetle orta verildiği açıklandı. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

AĞRI

Ağrı’da ağır kar yağışı niçiniyle Doğubayazıt, Patnos, Diyadin, Tutak, Taşlıçay ve Hamur ilçelerindeki köy okullarında ve taşımalı eğitime 1 gün orta verildi.

BATMAN

Sason Kaymakamlığından yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi niçiniyle oluşabilecek mümkün risklerden dolayı ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki bütün resmi ve özel eğitim kurumlarında 15 Mart Salı günü eğitime 1 gün orta verildiği açıklandı. Açıklamada, kamuda çalışan gebe ve engellilerin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

RİZE

Rize’de cuma gününden bu yana merkez ve ilçelerinde kar yağışı şiddetini sürdürüyor. Ulaşımı olumsuz etkileyen kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün daha orta verildi. Rize Valiliği tarafınca yapılan açıklamada, “Meteorolojik kestirimler doğrultusunda vilayetimizde devam eden olumsuz hava kaideleri niçiniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında 15 Mart 2022 Salı günü eğitim-öğretime bir gün mühletle orta verilmesine, engelli ve gebe olan kamu bakılırsavlilerinin idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir” denildi.

IĞDIR

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Tuzluca ilçesine bağlı Pirli ve Yeniköy İlkokulları hariç tüm köylerdeki okullarda ve taşımalı eğitime 15 Mart Salı günü orta verildiği bildirildi.

BİNGÖL

Karlıova Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemizde ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 15.03.2022 Salı günü ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarında eğitime 1 gün orta verilmiştir. Kamu kurumlarında nazaranv yapan gebe ve engelli işçi de müsaadeli sayılacaktır” denildi.

SAMSUN

Samsun Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca yapılan açıklamada, Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verildiği açıklandı. Açıklamada ayrıyeten Alaçam, Atakum, Canik, Çarşamba, Havza, Ladik, Kavak, 19 Mayıs, Tekkeköy, Terme ve Yakakent ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verilen okullar da yer aldı. Yüz yüze eğitime orta verilen okullarda uzaktan eğitime devam edileceği kaydedildi.

GİRESUN

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Giresun İli Genel Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Enver Ünlü başkanlığında, valilik makamında toplanarak Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri hariç Giresun genelindeki tüm okullarda eğitim-öğretime 1 gün müddetle orta verilmesine karar verdi. Vilayetimizde yaşanan ağır kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma niçiniyle meteorolojiden yapılan ihtarlar da dikkate alınarak, Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri hariç vilayet genelinde 15 Mart 2022 Salı günü, resmi ve özel tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel öğretim kurslarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim-öğretime 1 gün müddetle orta verilmiştir” denildi.

SİNOP

Sinop Ayancık Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizin yüksek kısımlarında kar yağışının tesirini devam ettirmesi ve buzlanma niçiniyle, 15 Mart Salı günü ilçemizde taşımalı eğitime 1 gün orta verilmiştir” sözleri kullanıldı.

KASTAMONU

Kastamonu’da tesirli olan kar yağışı ömrü olumsuz tarafta etkilemeye devam ediyor. Küre ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün orta verildiği belirtildi. Küre Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Küre Yatılı Bölge Ortaokulu hariç tüm okullarda 15 Mart Salı günü eğitim öğretime 1 gün orta verildiği kaydedildi.

İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçi de bir gün idari müsaadeli sayılacak.