Sitem ederek istifa etti… “Ellerinden geleni yaptılar”

Libero

New member
Bursaspor ikinci Lideri Emin Adanur, yaptığı yazılı açıklama ile bakılırsavinden istifa ettiğini söylemiş oldu.

Adanur, bakılırsave geldikleri 2’nci haftadan itibaren birtakım bireylerin yönlendirmesiyle istifa seslerinin yükseldiğini ve giderek eleştrilerin boyutunun arttığını söz etti. Kendisinin ve ailesinin yıpratıldığını belirten Adanur, açıklamasında 6 aylık icraatlarına da değindi. Kısa müddette yeşil-beyazlı kulübe maddi ve manevi büyük kazanımlar sağladıklarını anlatan Adanur şunları söylemiş oldu:

“BUGÜNE KADAR OLMAMIŞ BASKILARI…”

“Gelinen 6 aylık süreçte; Bursaspor Futbol Okullarımız tekrar kulüp bünyemize geçti ve aylık önemli bir gelir elde etmeye başladı. Stadyum İsim hakkımız tarihinde birinci sefer satıldı. bir daha stadyum altı dükkânların kiralama süreçleri yapıldı. Transfer tahtası açıldı. Kurumlara olan borçlar kapatıldı. Büyük Bursaspor’un değerli işçilerinin hakları ödendi. Amatör Branşlarda faaliyetler başladı. 3 yıllık bakılırsav süremizin 6’ncı ayına kadar, bugüne kadar olmamış tüm baskıları üzerimizde hissettik.

“BURSASPOR BİR AVUÇ İNSANIN DIŞINDA KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL”

Bu baskıları kuranların Bursaspor topluluğuna uzun yıllardır verdiği ziyanı hepimiz biliyoruz. Bursaspor hayli büyük bir topluluktur. Bize gelene kadar kaç muvaffakiyetler elde etmiştir ve bizden daha sonra da kesinlikle edecektir. Ancak milyonlarca insanın gönül verdiği, yüzbinlerce insanın takip ettiği, onbinlerce insanın peşinden koştuğu ve binlerce insanın ömrü olan Bursaspor, birkaç kişinin egosu yüzünden bu duruma geldi. Vakıfköy’den Teksas’a, oradan da başkanlığa kadar gelen bu yolda şunu gördüm; Bursaspor bu kentte bir avuç insan haricinde hiç kimsenin umurunda değil ve hatta birçoğu büsbütün kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Bilakis muhakkak inanmayın. Bizim bakılırsav süremizce bırakın maddi dayanak vermeyi, tek bir maça dahi gelmeyen, ben buradayım diye dayanak vermeyen kentimizin dinamiklerini ve istifa etmem için elinden geleni yapanları Bursaspor’a sahip çıkmaya davet ediyorum.”