Scheffler, Hovland ve Conners, PGA şampiyonasında liderliği paylaşıyor

SmokePlumes

Active member
PITTSFORD, NY — Hatırladığınız golfçü Justin Rose, son zamanlarda büyük turnuvalarda üzerine pek düşünmemiş olabileceğiniz, bütün gün iki çim sahaya çarpmıştı. Kuşları öcü kadar sık yapmıştı.

Ve Cuma günü eşitin altında bir turnuva skoru ile parkurdan ayrıldığında, bu hafta sonu yapılacak PGA Şampiyonasında yarışmak için iyi bir konumdaydı. Four Unders’ın çimenli yolları bulmanın çok zor göründüğü bir Oak Hill şehir kulübünde turnuvayı kazanabileceğini düşündüğünü söyledi.

Şubat ayında dört yıllık PGA Tour galibiyet serisini yeni bitiren 2013 ABD Açık şampiyonu Rose, “Fırsatlar var” dedi. “Oyunda topa vurduğunuzda, bazı eğlenceli iğneler oluyor. Bunlar, turunuzda üç, dört birdie almanız ve ardından oradan çıkmak için daha zorlu deliklerden ve daha zorlu kırılmalardan bazılarını vurmanız gereken anlar.

Perşembe günü taviz vermeyen ve Cuma günü korkutucu olmaya devam eden Oak Hill’deki 2. Raunt da öyle. Akşam karanlığında, 156 oyunculu sahada yalnızca dokuz kişi düşük performans gösterdi; 2008 PGA Şampiyonası, ondan az oyuncunun iki raunttan sonra düşük performans gösterdiği son şampiyonluktu.

Corey Conners, Viktor Hovland ve Scottie Scheffler beş farkla liderliği paylaşırken, Bryson DeChambeau ve Justin Suh iki vuruş geriden dördüncü oldu.

Par 70 kursu, ilk iki turdan sonra ilk üçe girmeyen harika bir şampiyon üretmedi.

Hovland, “Geri dönmek ve bir şansa sahip olmak güzel, ancak aynı zamanda hala çok fazla golfümüz kaldı.” “Yolun sadece yarısındayız ve hala çok şey olabilir.”

En iyi 70 golfçü ve bir beraberlikten oluşan pay, yükselen yıldızlar Tom Kim ve Sungjae Im ile hüküm süren ABD Açık şampiyonu Matt Fitzpatrick’e gitti. Kariyerinin grand slam’ini tamamlamak için bir PGA şampiyonluk galibiyetine ihtiyacı olan Jordan Spieth ve geçen yıl turnuvayı kazanan Justin Thomas, Phil Mickelson ve bu yılki American’ın kaptanı Zach Johnson ile birlikte az önce beş over ile başardı. Ryder Kupası takımı.

Rochester banliyösündeki ilk iki turunda, Rose hiçbir zaman onlara katılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmadı. Ancak Merion’daki Açık galibiyetinden bu yana on yıl inişli çıkışlı geçti. Augusta National Golf Club’da iki ikinci oldu, ancak Masters turnuvasının şampiyonlarının giydiği yeşil ceketlerden biri asla olmadı. Carnoustie’de 2018 Britanya Açık’ı bu haftaki kesintiyi kaçıran Francesco Molinari’nin iki vuruş gerisinde bitirdi. PGA Şampiyonalarında ilk 10’a girme, ABD Açık’ta üçüncülük ve uzun süredir turda galibiyetsiz kalmanın kalıcı zorluğu oldu.

Şubat ayında, Open’ı üçüncü sırada bitiren oyuncunun yeri olan Pebble Beach’te, sonunda bir galibiyet elde ettiğinde kendine olan güveni arttı.

104 yıldır PGA şampiyonluğu kazanan ilk İngiliz oyuncu olmak isteyen Rose, “Bunu tekrar yapabilmem bile önemli” dedi.

Oak Hill’de şu ana kadar sağlam oyununu rahat ve vuruşunu cesaret verici buldu, ancak oyununun hala geliştirilmesi gerekiyor. Bir doz zor kazanılmış gerçekçilik de muhtemelen zarar vermedi.

“Kaba bir yalan yakaladığımda ilaçlarımı aldım ve büyük sayıdan kaçmak için kendimi yere attım” dedi. “Burada bir veya iki öcü yapmak önemli değilmiş gibi hissettim.”

Muhtemelen haklıydı, çünkü lider tablosundaki en yüksek noktalar bile Cuma günü umacı sinyali olarak hareket eden yeşil karelerle noktalanmıştı. Açılış turunda 67’yi bulan Dustin Johnson, Cuma günü 74’te tökezlediğinde kaza yaptı. Oklahoma’da bir LIV golf turnuvasını kazandıktan bir haftadan kısa bir süre sonra, Johnson dört umacı ve bir çift umacı yaşadı, hayal kırıklığı yalnızca birkaç kuşla hafifletildi.

Öte yandan Min Woo Lee, Cuma günü eşit bir eşitlik için ön dokuzda birdie beş yapmak için olağanüstü bir gün kullandı. Brooks Koepka, Cuma günkü raundun ilk yarısını eşit oynadı, ancak Perşembe gününden itibaren dört atışlık bir vuruşla, arka dokuzda beş birdie ile iki alt vuruş yaptı. Kariyerinde büyük bir turnuva galibiyeti elde etmeyen dünyanın en yüksek dereceli oyuncusu (4 numara) Patrick Cantlay, üç şut ve bir üst kazandı.

Cantlay, “Bütün gün harika şutlar atıyorsanız, iyi bir raund oynayabilirsiniz ve bütün gün biraz iniyorsanız, benim dün yaptığım gibi, par’ın dört vuruş üzerinde olduğum bir raunt oynayabilirsiniz.” Cuma günü dedi. “Çünkü sıra çok küçük. Doğru sayfada olsan iyi olur.”

Los Angeles’ın güneydoğusundaki Arroyo Trabuco Golf Kulübü’nün baş profesyoneli Michael Block, liderlik tablosunda Cantlay’i eşit düzeyde zirveye çıkardı ve ilk kez PGA Championship Cut’ı yapmak için fazlasıyla yeterli bir puan aldı.

“Dışarıdaki insanlar anlıyor: Topu sağdaki çalılara vurdular ve ne olduğunu bilmiyorlar, ama benim hakkımdaki şanslı şey, nerede yanlış yaptığımı çok çabuk anlamış olmam. “Beşinci PGA şampiyonasında olan Block, söyledi. “Kulüp profesyonelleri, bunu her zaman duydum, birkaç dakika içinde öğrenin. Tur profesyonelleri ilk seferde öğreniyor ve bu sefer ilk defa öğrenecek kadar şanslıydım.

Oak Hill’in dar çimen yolları var — 18 numara sadece 20 yard ince — ve sert rüzgarlar onları cuma günü oynamayı, resmi golf sıralamasında 3 numaralı oyuncu olan Rory McIlroy’un yere indiği Perşembe gününe göre daha da zorlaştırdı. sadece ikide. Cuma günü, tee’den seken ve umut verici görünen şutlar, genellikle neredeyse kaçınılmaz olarak penaltı atışı olarak adlandırılan zorlu bir şekilde sona erdi.

Sepp, “16. ve 17. yollarda, ortada ölü olduğunu düşündüğüm, mükemmel bir noktaya indiğim ve yalnızca çimenli yollar o kadar dar ki, engebeli arazide dümdüz yuvarlanan birkaç arka arkaya sürüş yaptım,” dedi. 71’i onu Cuma günkü turnuva için dengeleyen Straka. “Şu anda sert zemin dışında topu durdurabilecek pek bir şey yok ve sert zemine girdiğinizde gol atmak gerçekten zor.”

Cumartesi günü yağmur ve rüzgarın pisti etkileyebileceği hava koşullarının daha da kötüleşmesi bekleniyor.

Rose, “Bunun konforu tekrar etkileyeceğini düşünüyorum” dedi. “Her günden en iyi şekilde yararlanmak için sadece dört gün olacak.”