Portekizli futbolcu Gedson Fernandes toplumsal medya hesabına açıklamalarda bulundu

Libero

New member
Üstün Lig grubu Çaykur Rizespor’da kiralık olarak forma giyen futbolcu Gedson Fernandes kulübün Youtube hesabından konuşma yaptı.

Türkiye ile Portekiz eşleşmesini kıymetlendiren Gedson Fernandes, “Portekiz Ulusal Kadrosu’nu aslına bakarsanız herkes biliyor. Çok yeterli oyuncular çıktı bu ulusal kadrodan. Her vakit birlikte oynamayı başarabilen, bitti demeden bitirmeyen bir yapıya sahip. Bir anda maçı çevirebilecek kuvvette epey düzgün oyunculara sahip bir grup.” diye konuştu.

“ÇOK DÜZGÜN OYUNCULAR VAR”

Türkiye ile Portekiz içinde düzgün bir maç çıkaracaklarına inandığını söyleyen futbolcu “Türk Ulusal Grubu’nu takip ediyorum. Hakikaten hem olumlu hem olumsuz istikamette büyük sürprizler yapabilen bir ekip. Biroldukca maçı son dakikada çevirebiliyor. Ancak alışılmış ki hayli uygun isimler var. Çok düzgün gruplarda oynayan oyuncular var. beraberlik de yakalandı, buraya kadar getirdiler. Ben hayli düzgün bir maç olacağını düşünüyorum. Umarım hak edenin kazandığı bir maç olur.” diye devam etti.,

“FUTBOLDAN ANLAMIYORLAR”

Cristiano Ronaldo için olumsuz yorum yapan bireyleri eleştiren Portekizli futbolcu, futboldan anlamayan beşerler olduğunu söylerine eklerken “Ronaldo için olumsuz şeyler söyleyen insanların ben epey futboldan anladıklarını düşünmüyorum. Efsane bir isim, Portekiz ulusal grubu için ne tabir ettiğini herkes biliyor. Tahminen de bu biçimde bir yorumda bulunan beşerler istatistiklere bakıyorlardır. Gruba nasıl bir katkı yaptıklarına bakmıyorlardır. Ben o denli düşünmüyorum.” biçiminde konuştu.