Pereira’dan Mesut Özil’e övgü

Libero

New member
Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi D Kümesi birinci maçında deplasmanda Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ile 1 – 1 birliktee kaldı.

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, “Deplasmanda alınan 1 puan 1 puandır. Önümüzdeki maçta 3 puan almak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi D Kümesi birinci maçında deplasmanda Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ile 1-1 birliktee kaldı. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, “Maç olağan ki kolay değildi, bugünkü baskılı oyunu oynamak kolay değildi. Frankfurt üzere bir kadroya karşı oynamak kolay değildi. Maç sonuna kadar ortadaydı. Maçın sonunda da maçı bize bitirme talihi gelmişti. Futbolda bu biçimde şeyler olabilir. İki kadro da kazanmak için oynadı. Artık beynimizdeki çipi değiştirip lige odaklanmalıyız. Pazar günü oynamamız gereken bir maç. Oyuncularımın kazanmak için ortaya koydukları gayretten dolayı mutluyum” sözlerini kullandı.

“TAKTİKSEL VE TEKNİK MANADA BEKLEDİĞİMİZ SEVİYEDEYDİ”

Pereira, rakip grupta kendilerini zorlayan şeyin sorulması üzerine, “Taktiksel ve teknik manada beklediğimiz düzeydeydi lakin bu maçı izleyen taraftarlar için hayli hoş olduğunu düşünüyorum. Tribünde olsaydım grubumdan gurur duyardım. Savaşmanız ve organize olup kadro ruhu olmanız gerekir bugün ben kadromdan bunları gördüm ki onlardan en çok istediğim şey de bu” diye konuştu.

“MESUT ALANDA ÖTEKİ OYUNCULARIN GÖREMEDİĞİ ŞEYLERİ GÖRÜYOR”

Mesut Özil performansı ve taraftarın göstermiş oldukları yansılar hakkında görüşleri sorulan Pereira, “Bu maç sahiden epeyce fazla geçişin olduğu bir maçtı. Mesut da kondisyonunu artırmaya çalışıyor. Öbür oyuncuların goremediği şeyleri görüyor alanda. Kimi anlarda oyununun temposunu düşürüp ofansif oyunu yakalayamadık. Mesut da bunu hayli seviyor. Alanda olduğu mühlet boyunca yeterli performans sergiledi. Reaksiyon gösteren taraftarları da denetim edemeyiz” halinde konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ MAÇTA 3 PUAN ALMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Müsabakada iki grubun da son dakikaya kadar gol atabileceğini lisana getiren Pereira, “Son dakikaya kadar taraftarlar maçı kimin kazanacağını bilemedi. ötürüsıyla deplasmanda alınan 1 puan 1 puandır. Önümüzdeki maçta 3 puan almak için elimizden geleni yapacağız” tabirlerini kullandı.

“DÜNYANIN EN UYGUN OYUNCULARI BİLE PENALTI KAÇIRABİLİYOR”

Pereira, dış saha maçlarındaki yorgunluk ve Pelkas’ın penaltı kullanımı tarafındaki soruya şu biçimde karşılık verdi: “Taraftarlarımızın önünde olmayı seviyorum lakin benim için her maç birebir. Kalitemizi göstermek için alana çıkıyoruz. Benim için içerde ve dışarda oynanan maçlar birebirdir. Baskılı bir oyun ve boşluklar arayarak gol durumları üreten bir kadro görmek istiyorum. Penaltı konusunda maçtan evvel bir planımız oluyor. 2 tane belirlediğimiz isim oluyor lakin onlar da alandan çıkmıştı. kimi vakit fantastik bir gol atarsınız kimi vakit dünyanın en âlâ oyuncuları bile kaçırabiliyor. Soyunma odasında gördüğüm herkes aile üzereydi. Pelkas’a takviye vardı. Hakikat bir grup ruhu yaratmak beni daha memnun eder.”

LUIZ GUSTAVO: 3 PUAN ALMAK İÇİN GELDİK LAKİN OLMADI

Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan ise “Gerçekten hayli çekişmeli maç oldu. 3 puan almak için geldik lakin olmadı. Deplasmandan alınan 1 puan biraz memnun etti bizi açıkçası” diye konuştu.