Patlamadan evvel dışarı çıkan madenci: Emek topluluğunun başı sağ olsun

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Patlamada maden ocağında bulunan emekçilerin birlikte çalıştığı arkadaşları olduğunu söyleyen ve çok üzgün olduğunu söyleyen Deniz, “Madencinin yazgısı mi desek, alın yazısı. Her şeyde bir alın yazısı vardır. Birebir grupta birlikte çalıştığımız arkadaşlar var. Benim o an işim bitti, dışarı çıktım. Ocaktaki arkadaşlar patlama olduğunu söylemiş olduler. Ben patlama anında dışarıdaydım. Sağ kurtulan arkadaşlar bizlere bilgi verdi, biz de gereken yerleri bilgilendirdik.” diye konuştu.

MADENCİ KOMŞUSUNUN OĞLU İÇİN OCAK ÖNÜNDE BEKLİYOR

Patlamayı haber alarak maden ocağına akın eden aileler içinde bulunan Sevil Darcı, madenci komşusunun çocuğu için geldiğini ve umutlu bir haber beklediklerini kaydetti. Komşusunu bu telaşlı gününde yalnız bırakamadığını tabir eden Darcı, “Hepsinin sağ çıkmasını bekliyoruz. Ne olur ne masraf onu Allah bilir. Komşularımız, komşu çocuklarımız var. Acı hissediyoruz. İnşallah, Allah’ımız hepsini annelerine, babalarına, eşlerine bağışlasın.” dedi.

‘SAĞ SALİM ÇIKMALARI İÇİN DUA EDİYORUZ’

Madendeki patlama haberini komşusunda misafirlikteyken alan Gönül Alemdar, koşarak ocak başına geldiğini ve sağ salim çıkmaları için dua ettiklerini belirterek, “Ben de komşumuzu epey sevdiğim ve paha verdiğim için geldim. Onlara misafirliğe gitmiştim orada duydum, o denli geldim buraya koşarak. Çok paha verdiğim beşerler. Allah’ım inşallah çıkarır, yavrularına bağışlar. Allah şifalarını verir dua ediyoruz. Yapacak, elimizden gelen bir şey yok. Sağ salim çıkarlar inşallah.” diye konuştu.