Parkta keserle öldürdüğü şahsın telefonunu gasp etti! Katil bu biçimde yakalandı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Edinilen bilgiye bakılırsa olay, Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi’nde 7 Temmuz 2020 günü meydana geldi. Teze nazaran evli ve bir çocuk babası Mehmet Yanar (36), akşam konuttan ayrılıp parka gitti lakin gece dönmedi. Ailesi Yanar’a telefonla da ulaşamayınca birebir gün polise giderek kayıp başvurusu yaptı. Yanar’ın bulunması için çalışma başlatan takımlar, hiç bir ize ulaşamadı. Çalışmalarını sürdüren polis, 20 aydır haber alınamayan Yanar’ın banka hesabındaki parasının hiç harcanmadığını belirledi.

Yanar’ın öldüğü ya da cinayete kurban gittiğini kıymetlendiren Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Ofis Amirliği takımları, soruşturmayı bu tarafa kaydırdı. Cinayet dedektiflerinin yaptığı çalışmada, Yanar’ın cep telefonunun atık kağıt toplayıcılığı yapan Mustafa G. (49) tarafınca kullanıldığı tespit edildi. Bunun üzerine polis, Mustafa G.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Mustafa G. tabirinde, Yanar’a ilişkin olduğunu öğrendiği cep telefonunu bir süre evvel Bilal L.’den satın aldığını, bu mevzuda şahitlerinin olduğunu öne sürdü. sonrasındasında emniyete gelen tanıdığı 7 kişi de Mustafa G.’nin, cep telefonunu Bilal L.’den satın aldığını argüman etti. Polis, bunun üzerine zanlıyı ve 7 şahsı hür bıraktı. Lakin polis çalışmayı derinleştirdiğinde Yanar’ın o gece kimselerle görüşmediğini, yalnızca parka gittiğini, ayrıyeten telefonu sattığı öne sürülen şahsın da kimseye telefon satmadığını dediğini belirleyerek, telefonu kullanan Mustafa G.’nin üzerine ağırlaştı. Polis, kamera kayıtlarında Yanar’ın parka girdikten daha sonra atık kağıt toplayıcısı Mustafa G.’nin parka geldiğini belirledi. Bunun üzerine olaydan yaklaşık 18 ay daha sonra Mustafa G. ve 7 şahidi gözaltına alındı. Yapılan sorguda telefonu satın aldığını öne sürdüğü şahitler, bu kere Mustafa G.’nin talimatı üzerine palavra söylemiş olduklerini tabir etti.

“KESERLE VURDUM”

bir daha sorguya alınan Mustafa G., “Olay günü Yanar’ı parkta yalnız oturup içki içerken gördüm. Yanına yanaştım ve bir süre sohbet ettik. Kaygılı olduğunu söylemiş oldu. çabucak sonrasında birden ortamızda tartışma çıktı. Ben de Yanar’ı dövmeye başladım. Yanımda bulunan keserle vurdum. Hareketsiz bir biçimde yatıyordu ve nefes almıyordu. Yanında duran cep telefonunu alıp kaçtım. Ölüp ölmediğinden haberim yok” dedi.

Polis, Mustafa G.’nin tekrar görmediğini öne sürdüğü Mehmet Yanar’ın diğerleri tarafınca gömülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Olay yerine yakın bölgelerdeki parklarda yapılan hafriyat ve Seyhan Nehri’ndeki arama çalışmalarında ise Yanar’ın cesedi bulunamadı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Mustafa G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, cep telefonunu satın aldığı istikametinde beyanda bulunan 7 yakını tabirlerinin akabinde özgür bırakıldı. Mehmet Yanar’ın bulunması için yürütülen arama çalışmaları sürüyor.