Opet Fuchs’un Aliağa’daki tesisi Ford Q1 Kalite Sertifikası’nı aldı

Biricik

New member
Opet Fuchs, Aliağa’daki yeni üretim tesisi ile madeni yağ partneri olduğu Ford Otosan tarafınca verilen Ford Q1 Kalite Sertifikası’na layık görüldü.

Yapılan kontrolleri muvaffakiyet ile tamamlayan Opet Fuchs daha evvel de Çiğli’deki eski fabrikası için 2006 yılından beri Q1 Sertifikasına sahipti.

“Kalitemizi belgelemiş olduk”

Opet Fuchs Teknik ve Operasyon Yöneticisi Umut Aksoy sertifikaya ait değerlendirmesinde “Bu mükafatla kalitemizi belgelemiş oluyor, sürdürülebilirliği için ise taahhüt veriyoruz. Q1 mükafatına giden yol kuvvetli bir müddetç. Bu süreçte gelişimimizi teminat altına alan her daim harikası arayan takımımıza ve kalite standartlarına ulaşmamız için bizlere yol gösteren ilgili Ford Otosan çalışanlarına teşekkür ederim.” diye konuştu. Opet Fuchs’un yeni fabrikasının da bu mükafata layık görülmesinin hayli manalı olduğuna değinen Ford Otosan İmalatçı Kalite Geliştirme Müdürü Fatih Aydoğdu ise “Türkiye endüstrisinin en hoş örneklerinden biri olan bu fabrikanın, Ford tarafınca sunulan en âlâ kalite evrakını alması bizim için gurur verici. Uzun yıllardır devam eden iş birliğimiz boyunca olduğu üzere bundan daha sonra da kalite, her daim önceliğimiz olmaya devam edecek.” tabirlerini kullandı.

Opet Fuchs’ un Aliağa’ da iki sene evvel faaliyete geçen, proses otomasyon sistemi ile donatılmış yeni madeni yağ üretim tesisi, toplam 55 bin m² alanda kuruldu. Motor, dişli, hidrolik sistem, endüstriyel yağlar, antifriz olmak üzere epeyce geniş bir eser yelpazesinde yıllık tek vardiyada 60 bin ton üretim kapasitesine sahip olan tesis ile Opet Fuchs’un müşterilerine sunduğu mamüllerin izlenebilirliği ve kalitesinin sürdürülebilirliği artırıldı.

Tesisin, son teknolojiye sahip fizikî, kimyasal ve performans aygıtları ile donatılmış Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarında, müşteri istekleri doğrultusunda yeni eser geliştirmeleri yapılarak eser prototip çalışmaları ile doğrulamaları gerçekleştiriliyor.

Kesimdeki en çok Türkak test onayına sahip olan ISO 17025 onaylı Kalite Denetim Laboratuvarı’nda üretimde kullanılan bileşenlerin ve kesin mamüllerin kalitesi teminat altına alınırken, şirketin öncelikli maksatlarından biri olan müşteri memnuniyetine de katkıda bulunuluyor. Fullcheck platformu üzerinde müşterilerin araç ve ekipmanlarında çalışmakta olan yağların tahlilleri yapılarak hem yağların tıpkı vakitte ekipmanların durumu hakkındaki değerlendirmeler ile bu sistemlerin optimum performansta çalışmasına katkıda bulunuluyor.

Q1 Sertifikası kapsamında; yetenekli sistemler, daima güzelleştirme, daima üstün performans, üstün üretim süreci ve müşteri memnuniyetinden oluşan beş kritik alanda kontroller gerçekleştiriliyor. Sadece IATF 16949 standardını karşılamanın ötesinde harikalık sergileyebilen Ford tedarikçileri belgeyi almaya hak kazanıyor.