Oktay Kaynarca’ya zorla getirme sonucu

Kamelya

New member
Anadolu 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Volkan Ç, Can C, Burak Ö. ve Arif Y. katıldı. Başka 4 sanık duruşmaya katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık Volkan Ç. savunmasında arkadaşları Can C. ve Burak Ö. ile bir arada eşiyle hengame yaptıkları için otelde kaldıklarını, olay günü duşta bulunduğu sırada dışarıdan kapıya vurma ve bayan çığlıkları sesini duyduğunu belirtti. Can C. “Duştan çıktığımda arkadaşlarım Can ve Burak odanın içerisindeydi. Sesler üzerine koridora çıktığımızda Şiyar isimli şahsın dizi oyuncularından birine ‘Sizin dizide yaptıklarınızı biz gerçekte yapıyoruz’ söylemiş olduğini duydum. Ben ve iki arkadaşım yalnızca olan biteni izledik, muhakkak kimseye karşı tehdit yahut hakaret içeren bir kelam yahut davranışta bulunmadık. Öbür kümenin hareketlerine hiç bir vakit iştirak etmedik. Çünkü öbür sanıklar Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun’u tanımıyorum. Hatasızım, beraatimi isterim” formunda konuştu.

Sanıklar Can C., Burak Ö. de savunmalarında kapının ağzından olanları izlediklerini, lobiye inmediklerini, olaya katiyen karışmadıklarını ve kimseye hakaret ya da tehditte bulunmadıklarını söylemiş olduler. Bu iki sanık da üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmediğini beyan ettiler.

FOTOĞRAF KONUSU YÜZÜNDEN TARTIŞTIĞINI GÖRDÜM

olaydan bir hafta evvel cezaevinden çıktığını, olay sırasında otelde kaldığını kaydeden sanık Arif Y. ise “Sanık Şiyar’ı mahalleden tanırım. Olay günü koridordan sesler geldi. Çıkıp baktığımda Şiyar’ın dizi çekimi için otele gelmiş olan dizi oyuncularından biriyle fotoğraf çektirme konusu yüzünden tartıştığını gördüm. Yanına gidip sakinleştirmeye çalıştım, daha sonrasında dizi oyuncularından birinin odaya girmesi üzerine Şiyar’ın da gerisinden gidip kapıyı tekmelediğini gördüm. bir daha kendisini sakinleştirmeye çalıştım, Şiyar çok alkollüydü” dedi. Kendisinin kimseyi tehdit etmediğini, hakarette bulunmadığını kaydeden Yıldırım suçlamayı kabul etmedi.

MÜŞTEKİ AVUKATI ŞİKAYETLERİNİN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Müştekiler Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı ve Gülcan Sarı’nın avukatı Enes Güçlü, sanıklar hakkında şikayetlerinin devam ettiğini belirterek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Şahit olarak dinlenen Selimhan Yücer ise olayın olduğu gün nazaranvli olarak çalıştığını, set çalışanı bayanlardan birinin yanına gelip üst kattaki erkek müşterilerin kimilerinin koridorda üstsüz dolaştığını tarafında şikayette bulunduğunu söylemiş oldu.

HAKARET VE TEHDİTLERDE BULUNUYORLARDI

Şikayet üzerine üst çıktığını belirten Yücer “Set çalışanları ve müşteriler içinde tartışma yaşanıyordu. Müşteriler set çalışanlarına karşı hakaret ve tehditlerde bulunuyordu. bir süre daha sonra dizi oyuncuları da üst kata çıktı, arbede yaşandı. Biz otel çalışanları olarak ortaya girip olayı sakinleştirmeye çalıştık” dedi.

“KİMİN NE DEDİĞİNİ HATIRLAMIYORUM”

Yücer “Set çalışanları ve dizi oyuncularını lobiye indirdik. Olayı çıkaran müşteriler özür dileyecekti lakin set çalışanlarından biri karşıt bir şey söyleyince müşterilerin dışarıdan gelen bir tanıdığı bu set çalışanına vurdu ve olaylar daha da büyüydü. Olay kalabalık bir küme içinde yaşandığı için kimin kime ne dediği, hangi kelamı kullandığını hatırlamıyorum” diye konuştu.

Şahit Yücer ayrıyeten sanıklar Şiyar A. ve Onur D.’nin olayı başlatan bireyler olduğunu, set çalışanlarına hakaret ve tehditlerde bulunanların bu bireyler olduğunu belirtti.

KAYNARCA HAKKINDA DA ZORLA GETİRME KARARI

Orta sonucunı açıklayan mahkeme diğer hatadan tutuklu bulunan sanıklar Onur Destegül ve Şiyar Altosun’un Ses ve Manzaralı Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) duruşmaya bağlanabilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıyeten yöntemine uygun davet kağıdına karşın duruşmaya gelmeyen müştekiler Oktay Kaynarca, Burçak Çataklı, Yunus Emre Yıldırımer, Bercin Aydoğan ve Tevfik Erman Kutlu hakkında zorla getirilme sonucu çıkardı. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Maltepe’de 30 Kasım 2020’de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin set grubunun kaldığı otel odasını tekmeledikleri, oyuncularına hakaret ve tehdit ettiği tez edilen 8 kuşkulu hakkında soruşturma başlatıldığı anlatılıyor.

Hazırlanan iddianamede oyuncular Oktay Kaynarca, Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı, Gülcan Sarı, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre Yıldırımer’in de 8 şüpheliden şikayetçi olduğu belirtiliyor.

İddianamede sanıklar Arif Y. ve Şiyar A’NIN Zincirleme biçimde hakaret, Birden çok kişi ile gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etmeye teşebbüs ve Birden çok kişi ile tehdit kabahatlerinden toplamda 4 yıl 1 ay 22’şer günden 13 yıl 7 ay 15’er güne kadar mahpus cezası ile cezalandırılması isteniyor.

Başka sanıklar Batuhan güçlüışık, Birkan Boğutar, Onur Destegül, Burak Özcan, Can Cem İyidoğan ve Volkan Çam’ın da “Birden çok kişi ile tehditö kabahatinden başka farklı 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılmaları talep ediliyor.

Baba sinemasının fragmanı