Oğuz Çetin, U15 Kız Ulusal Kadrosu’nun seçme kampını ziyaret etti

SmokePlumes

Active member
U15 Kız Ulusal Kadrosu’nun seçme kampının birinci etabı TFF’nin Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde devam ediyor. Daha evvel U19 Bayan Ulusal Kadrosu ile U17 Kız Ulusal Ekibi’nin hazırlık kamplarına ziyaretlerde bulunan TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, U15 Kız Ulusal Ekibi ile de bir ortaya geldi. Teknik yönetici Aytürk Kıyıcı, antrenörler Tuğçe Mercan ve Selver Say, kaleci antrenörü Bilge Su Aydın, tahlil antrenörü Süleyman Emre Üstün ile teknik ve idari gruptan çalışmalar hakkında bilgi alan Çetin, oyuncular ile de sohbet etti. Genç futbolcuların kamp ve futbol hakkındaki görüşlerini dinleyen Oğuz Çetin, onlara bilgi verdi ve tavsiyelerde bulundu.

Kamp ve bayan futbolu ile ilgili değerlendirmeler yapan Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin şunları söylemiş oldu: “Yönetim Konseyimizin takviyesi bize güç katıyor. Bayan futbolundan sorumlu olan Lider Vekili ve İcra Heyeti Üyemiz Nüket Küçükel Ezberci’nin, bayan futbolunun gelişmenine olan ilgisi ve takviyesi epey değerli. İki etap olarak gerçekleştirilecek U15 Kız Ulusal Kadrosu’nun seçme kampı, oyuncu havuzumuza yeni isimler kazandırmak açısından son derece kıymetli. Burada hem ülkemizde forma giyen tıpkı vakitte futbol yaşantılarını yurt haricinde sürdüren oyuncular yer alıyor. Ulusal Gruplarımız için sistemli taramalar yapıyoruz. Gelecekte A Ulusal grup formasını giyecek isimler alt yaş kümesi gruplarından çıkacak. Bu sebeple tabanda yaptığımız çalışmalar ileride futbolumuza yarar sağlayacak.”

Çetin kelamlarına şöyleki devam etti: “Kadın futbolu dünyada epeyce âlâ bir noktaya geldi. Son Avrupa Şampiyonası ülkemizde de yayınlandı ve önemli izleyici buldu. Bunlar epeyce sevindirici gelişmeler. Bir yandan da işimizin ne kadar sıkıntı olduğu ortada. Avrupa Şampiyonası’nda hayli güzel futbol oynayan, kuvvetli ekipler izledik. Bizim de düzeyimizi yükseltmek için epey çalışmamız gerekiyor. Ulusal Ekiplerde oyuncularımızı geliştirmeye uğraş ediyoruz. Kulüplerimizi de çocuklara, gençlere yönelik çalışmalar yapmaya teşvik ediyoruz. Federasyonumuzun, Ulusal Kadrolarımızın, kulüplerimizin iş birliği ile bayan futbolunu uygun bir noktaya getireceğimize inanıyorum.”