O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu, birinci ne kazandı? ( O Ses Türkiye final ayrıntıları)

Kamelya

New member
Beyazıt Öztürk, Ebru Gündeş, Oğuzhan Koç ve Murat Boz’un heyet olarak yer aldığı O Ses Türkiye yarışında beklenen final nihayet dün akşam gerekleşti. Dört heyet üyesinin ekibinden da yarışmacının bulunduğu final gecesi birinci müziklerini söyleyen Mustafa, Hakkı, İhtilal Seyrek, Anastasiya, Yunus Emre, Wafa Benradja, Mert Yenihayat, Ömür Hancılar, Şevval Ekiz ve Hasan Koçak içinden 6 isim SMS oylarıyla belirlendi. Finalistler O Ses Türkiye şampiyonu olmak için bir daha sahneye çıktı.

HASAN VE İHTİLAL FİNALE KALDI

Bir kere daha mikrofonu eline alan bu altı isim içinden Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat ve İhtilal Seyrek birinci 4’e ismini yazdırdı, Şevval Ekiz ve Mustafa Açıkgöz yarışa veda etti.

Ebru Gündeş’in kadrosundan tüm yarışmacıların geceye veda etmesinin akabinde son dörde kalan isimbir daha sahneye çıkıp müziklerini söylemiş oldu. Gerçekleşen SMS oylamasının akabinde O Ses Türkiye için bir kere daha sahneye çıkacak iki isim Hasan Koçak ve İhtilal Seyrek oldu.

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM?

O Ses Türkiye şampiyonu olmak için son defa sahneye çıkan Hasan Koçak ve İhtilal Seyrek içinde gerçekleşen SMS oylamasında en çok oyu alarak O Ses Türkiye birincisi olan isim Hasan Koçak oldu.

Şampiyon olduktan daha sonra hislerini lisana getiren Hasan Koçak “Destekleyen herkese fazlaca teşekkür ediyorum. Artvin’den küçük bir köyden geliyorum. Benim babam orada cami imamı ve beni o kadar hoş destekledi. Herkese tüm Türkiye’ye örnek olursa hayli sevinirim. Ve en büyük alkış Oğuzhan Koç’a. Çok gururluyum” dedi.

O SES TÜRKİYE BİRİNCİSİ NE KAZANDI?

O Ses Türkiye 2021 dönemi şampiyonuna verilecek büyük ödül aşikâr oldu. O Ses Türkiye birincilik mükafatı son model bir araba olarak belirlendi.

O SES TÜRKİYE HASAN KOLÇAK KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Hasan Kolçak, 23 yaşında ve müsabakaya Erzurum’dan katılıyor. Aslen Artvinli olan Hasan Kolçak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği kısmında okuyor. O Ses Türkiye’ye 2016’den beri başvuran isim, bu sene müsabakaya katılmaya hak kazandı.

HASAN KOLÇAK HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye’nin beşinci kısmında sahneye çıkan Hasan Kolçak, BU KIZ BENİ SEVER isimli şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla dört heyet üyesini de döndürdü. O Ses Türkiye’de birinci çeşidi geçen Hasan Kolçak, Oğuzhan Koç’u seçti.

Annemizi Saklarken 8. kısım final fragmanı