Meghan Markle ve Prens Harry’den Ukrayna’ya dayanak

Kamelya

New member
Prens Harry ve Meghan Markle da Rusya’nın saldırısına uğrayan Ukrayna’ya dayanak çıktı. Kraliyetten ayrılarak ABD’ye taşınan çift, NAACP Image Ödülleri’nde Başkanlık Ödülü’nü alırken sahnede bir konuşma yaptı. İkili, Teksas’ta bir bayan sığınma meskenine yardım etme, aşı eşitliğini teşvik etme ve toplum yardım merkezleri oluşturma çalışmalarından dolayı mükafatı kabul ederken, Prens Harry, Rusya’nın işgalinin akabinde Ukrayna‘daki çatışmaya dair konuştu.

Harry, konuşmasına, “Küresel bir topluluk olarak daima desteğimize hemen muhtaçlığı olan Ukrayna halkına teşekkür etmek istiyoruz” diye başladı.

Harry ayrıyeten, NAACP ödülüyle onurlandırıldıkları için memnun olduklarını söylerken, “Mükemmel eşimden hayli farklı bir geçmişe sahip olduğumu söyleyebilirim, fakat hayatlarımız bir niçinden dolayı bir ortaya getirildi. Hizmet dolu bir ömür taahhüdünü, adaletsizlikle çaba sorumluluğunu ve en çok gözden kaçanların dinlenmesi gereken en kıymetli şeyler olduğu inancını paylaşıyoruz” sözünü kullandı.

Anthony Anderson’ın mesken sahipliğinde, bir hayli ünlünün katıldığı merasim, kraliyet ailesinden ayrıldığından bu yana Sussex çiftinin birinci büyük Hollywood aktifliği olarak öne çıktı.

Meghan Markle, mükafatını alırken şu tabirleri kullandı:

“Bu çalışmayı birlikte yaptığımız için daha fazla gurur duyamazdım. George Floyd’un öldürülmesinden kısa bir süre evvel memleketim California’ya taşındık. Siyah Amerika için, bu 9 dakika 29 saniye, yüzseneler boyunca güzelleşmeyen yaralarımızı pekiştirdi. Takip eden aylarda, eşim ve ben insan hakları topluluğuyla konuşurken, kendimizi ve derneğimiz Archewell’i ırksal adaleti ve ilerlemeyi sağlayanlara adadık.”

SİYAHİLERİN MUVAFFAKİYETLERİ ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Açılımı Siyahi İnsanların Gelişmesi İçin Ulusal Birlik
(National Association for the Advancement of Colored People)
olan NAACP, her yıl siyahilerin sinema, televizyon, müzik ve edebiyat alanındaki muvaffakiyetlerini ödüllendirmek için ödül veriyor. 1970’ten bu yana 35 kategoride dağıtılan NAACP Image Ödülleri’nde, Başkanlık Mükafatı, İdare Şurası Liderinin Mükafatı, Yılın Eğlendireni ve Image Mükafatı Şöhret Yolu üzere onursal mükafatlar de veriliyor.