Lenf kanserine yakalanan Boğaç Aksoy: Gayretimiz daha bitmedi

Kamelya

New member
Art Sokaklar dizisinde Volkan karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, bir müddetdir lenf kanseriyle uğraş ediyor. 31 yaşındaki oyuncu, sıhhat durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

Aksoy Instagram hesabından paylaştığı görüntüyle sevenlerine seslenerek, “Mücadelemiz daha bitmedi fakat epeyce az kaldı Allah’ın müsaadesiyle yenen taraf biz olacağız. Bu tanım edilemez bir his. Hayatta kim olursanız olun düşebilirsiniz ancak ayağa kalkıp yolunuza devam etmesini bilmek gerekiyor. Bu devir o denli bir devir oldu benim için. Kendimdeki gücü bir daha keşfettim. Yeni bir sayfa açıp hayata, işime, sevdiklerime dört kolla sarılacağım. Bu devir beşere inanılmaz bir farkındalık katıyor. Çok büyük, güç ancak unutamayacağım bir deneyim oldu” dedi.

“Sizlerin varlığı, sevginiz ekstra güç verdi. Sayenizde moralim daima yüksekti. Uygun ki varsınız” diyen oyuncu kelamlarına, “Şükürler olsun ki tedavimiz de sonuç verdi. Şu anda benden memnunu yok. Hepiniz Allah’a emanet olun canlarım dualarım sizinle, sizlerin de benimle olsun” diye devam etti.

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Aksoy üzücü haberi, “Sevgili dostlarım… Ne yazık ki uzun vakittir sizinle değilim. Üzülerek söylüyorum ki lenfomaya yakalandım, uzun bir süre daha olamayacağım. Ben en yakın vakitte ayağa kalkmak için elimden geleni yapacağım. Siz de dualarınızı eksik etmeyin. İletilerinize, telefonlarınıza dönemezsem de affedin…” kelamlarıyla duyurmuştu.

BOĞAÇ AKSOY KİMDİR?

30 Temmuz 1989 İzmit doğumlu Boğaç Aksoy, 2006 yılında Fenerbahçe Lisesi’nden mezun olduktan daha sonra lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Besyo Antrenörlük kısmında tamamladı.

Art Sokaklar dizisinde izlediğimiz Boğaç Aksoy oyunculuk eğitimini ise Vahide Gördüm ve Altan Gördüm’ün kuruculuğunu yaptığı Akademi 35 Buçuk Sanat Konutu’nda tamamladı.

Oyunculuk ömründen evvel ışıkçı olarak çalıştığını ve sahne tozu yuttuğunu belirten Aksoy, ondan sonrasında bir fazlaca reklam sinemalarında rol almıştı.

ADA MASALI 4. YENİ KISIM FRAGMANI