“Kurtar abi beni” yalanlaması

Libero

New member
Fotomaç bugün yayımladığı haberde, “İki dönem evvel Galatasaray ile Fenerbahçe içinde savaş çıkaran ve sarı lacivertli kadrosu seçen Mert Hakan Yandaş, Pereira’nın gözüne giremedi… Evvelki gün Arda Turan ile Yeşilköy’de yemek yedi. Fenerbahçe’de epeyce mutsuz olduğunu söyleyen yıldız oyuncu “Nasıl olur bilmiyorum lakin kurtar beni abi. G.Saray’a gelmeye hazırım” dedi. Arda da mevzuyu Fatih Terim ile görüşeceğine dair yemin etti” sözleri kullanıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Takvim ve Fotomaç gazetelerindeki Mert Hakan Yandaş haberlerini ‘Yalanın bu biçimdesi’ başlıklı bir açıklamayla yalanladı.

Haberin ‘maksatlı bir yalan’ olduğunun açıklandıği açıklama şöyle:

Bugün Takvim ve Fotomaç isimli gazetelerde yer alan ‘Futbolcumuz Mert Hakan Yandaş’ın, Galatasaray Kulübü futbolcusu Arda Turan’la buluşup dertleştiği, epey mutsuzum, …’ dediği tez edilen haber “maksatlı bir palavradır.”

Haberde argüman edilen görüşmenin içeriğine dair palavralar bir yana bu türlü bir buluşma katiyetle gerçekleşmemiştir.

Takvim ve Fotomaç isimli gazeteler, bu haberle büsbütün masa başında yazılmış hayali bir görüşmenin içeriğini bir daha hayalleri ile süsleyerek, gazetecilik etiğinden ne kadar uzak bir yaklaşımda olduklarını gözler önüne sermiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kelam konusu mecraların haberinin dikkate alınmamasını ve bu yaklaşıma dair yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.