Korona palavrasıyla akılalmaz dolandırıcılık! Her şeyi alıp gitti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
2 çocuk babası müteahhit Mehmet Esen (41), geçen Ocak ayında Neslihan C. (39) isimli bayanla evlendi. Düğünden yaklaşık 1 hafta daha sonra Esen, eşinin annesi Selma C.’nin hasta olduğunu öğrendi ve merkez Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi’ndeki konutuna getirdi. Argümana bakılırsa, 6 Şubat’ta ise eşi Mehmet Esen’e, ‘Annem korona virüse yakalandı. Meskene gelme’ diye ileti attı. Esen de bunun üzerine otelde kalmaya başladı. 8 Şubat’ta ise Esen, kıyafetlerini değiştirmek için konutuna gitti fakat 150 bin lira pahasındaki düğün altınlarını ve koltuk, yatak, beyaz eşyalar, perde, halı ve su ısıtıcısına varana kadar bütün eşyaların olmadığını fark etti.

Çabucak eşini arayan adam eşine de ulaşamayınca dolandırıldığını anladı. Oturduğu lüks sitenin güvenliğine giden Esen, ikinci şokunu da burada yaşadı. Güvenlik vazifelisi, L. isimli bayan, ‘Eşiniz size haber vermemem gerektiğini söylemiş oldu. Buraya taşıma firması geldi ve bütün eşyaları götürdü’ dedi.

Bunun üzerine eşinin akrabalarına da ulaşmaya çalışan lakin o bireyler tarafınca da engellenen Esen, eşinden şikayetçi olmak için karakola gitti.

KARAKOA GİTTİ, GÖZALTINA ALINDI

Lakin karakola gittiği sırada Esen, polisler tarafınca ‘Eşini darp etmişsin’ denilerek gözaltına alındı. Gerçeği polislere anlatan Esen, sonrasındasında hür kalıp eşi hakkında hata duyurusunda bulundu. Eşine ulaşamayan Mehmet Esen, avukatı aracılığıyla da boşanma davası açtı.

“İNSANLARIN UMUDUNU ÇALIYORLAR”

Başından geçen olayı anlatan Mehmet Esen, “Annesini rahatsız diye meskenime getirdim. Özel hastaneye gdolayıp tedavisini yaptırdım ve bana ‘Annem korona virüse yakalandı. Konuta gelme’ diye ileti attı. Bu tabi daima planmış. Meskene 1-2 gün gelmedim. çabucak sonrasında geldiğimde ise bütün eşyalarımın çalındığını fark ettim. Benim en epey zoruma giden insanın umudunu alıp giden ve hiç bir şey olmamış üzere karakola gidip tabir verip geri çıkması. Konutta olmadığım biçimde ‘Beni darp etti’ diyerek birde beni gözaltına aldırıyor” diye konuştu.

“300-400 BİN LİRALIK ZİYANIM VAR”

2 kızının tenis raketlerinin bile çalındığını öne süren Esen, “2 kızımın yatağı, tenis raketleri, merhum annemin tabaklarını, fotoğraflarını bile almışlar. İnanamıyorum, hala şaşkınım. Savcılığa hata duyurusunda bulundum. Boşanma davası açtım. Şu an hala kendisine ulaşamıyorum. Ailesine ulaştım lakin onlarda beni engelledi. Şu an boşanma davası sürüyor. Bu hanımın yakalanıp gerçeğin açığa çıkmasını istiyorum. Bu biçim olaylar moda haline gelmiş. Evlendikten 1 hafta daha sonra bütün eşyaları alıp gidiyor, çabucak sonrasında da ‘Bana ikram etti’ deyip çıkıp gidiyorlarmış. 300-400 bin liraya yakın dolandırıcılık var. İnsan ayrılıyorsa da adabıyla ayrılır” sözlerini kullandı.