Köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalan küçük kız hayat gayreti veriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay, Serik ilçesine bağlı Belek Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bahçeye inmek için konuttan dışarı çıkan 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar, boş bir toprağa geldiğinde başıboş köpeklerin kendini kovaladığını görür görmez yola fırladı.

O esnada İrfan Yayla’nın kullandığı 07 YBJ 06 kullandığı kamyonun tekeri Mahra’nın sağ bacağının üstünden geçti. Olayı fark eden kamyon sürücüsü araçtan indi ve yaralanan küçük kızın yanına gitti. Etraftakilerin sayesinde ihbar üzerine 112 Acil Servis ve polis takımlarına haber verildi. Sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde yaralanan küçük kız ambulansla Antalya’ya sevk edildi. Şoför Yayla, sözü alınmak üzere polis merkezine gdolayıldü.

MAHRA: “KÖPEK KOVALADI BABACIĞIM”

Sağ bacağı parçalanan Mahra Melin Pınar’ın hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ağır bakım servisinde tedavisi süren küçük kızın babası Murat Pınar, hadisede ihmaller olduğunu ve bunun tahlile kavuşması gerektiğini söylemiş oldu. Olayın yaşandığı bölgede 4-5 başıboş köpeğin son 1 aydır olduğunu belirten Pınar, “Çete üzere dolaşıyorlar. Birinci sefer benim çocuğumu kovalamadılar. Beşerler oradan gelip geçmeye korkuyor. Köpek kovalamaya başlamış ve kamyonun altına girmiş. Arkadaşım, ‘kızına kamyon çarptı’ deyince, çabucak çıkıp ambulanstan evvel geldim. Kızım ne oldu dediğimde, ‘Köpek kovaladı babacığım’ dedi. daha sonra alıp götürdüler. Ve hala köpekler orada. Köpeklerin niye orada olduğuna gidip bakan bir Allah’ın kulu yok. Burada belediyenin işine sahip çıkmasını, o köpeklerin niye orada olduğunun sebeplerini araştırıp tahlil bulmasını istiyorum. Bugün bu çocuğuma yaptı, iki çocuğum daha var. Saldırgan bir köpek kovaladığında korkmayan insan olmaz herbiçimde” dedi.

“KÖPEK ISIRSA DAHA İYİYDİ”

Kızının hayati tehlikesinin sürdüğünü aktaran Pınar, “Yoğun bakımda ve sağ bacağı yok denecek durumda. Kamyon ezmiş, can havliyle frene basmış, sürüklemiş. Sağ bacağı paramparça olmuş. Hekimler toplamaya çalışıyorlar lakin ümitli değiller. Yaşaması için de gayret sarf ediyorlar. Üç çocuğumda da daha bir tane ağrı kesici kullanmadım. Hasta olduklarında hastaneye götürmezdim, antibiyotik almamaları için. bu biçimdeydim. Artık gitti kızım. Köpek ısırsa kamyonun ezmesinden daha uygundu. Tahminen bu hale gelmezdi, etrafta beşerler vardı, koşup kurtarırlardı. Kamyon sürücüsünden şikayetçi oldum lakin onun da yapacağı bir şey yok. Köpeğin kovalamasıyla kız çocuğu caddeye fırlıyor. Bahçeden dışarıya çıkmayan çocuklar, köpek kovalayınca ne yapacağını bilememiş” diyerek gözyaşı döktü.