Kocasının cesedini 3 gün konutta sakladı! Yasak aşk cinayetine şoke eden ayrıntı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Merkez Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi’nde oturan 1 çocuk babası Mustafa İnanç, ortadan kayboldu. Anaokulu öğretmeni Nazmiye İtimat, 6 Şubat 2018’de polis merkezine giderek kayıp müracaatında bulundu. Mustafa Güven’in bulunması için çalışma başlatan gruplar, hiç bir ize ulaşamadı.

YASAK AŞK ORTAYA ÇIKTI

Güven’in yaşadığı mahallede araştırma yapan polis, kayıp müracaatına yakın bir tarihte eşi Nazmiye İnanç ile kayınpederi Ahmet Demirci’nin akşam saatlerinde ellerinde torbayla bir şeyler taşıdıklarını tespit etti. Bunun üzerine polis, Nazmiye Güven’i takibe aldı ve genç bayanın Ramazan Ö. (42) ile bağı olduğu belirlendi. Nazmiye İtimat ile Ramazan Ö.’nün münasebetlerinin 2014 yılında başladığı, bu niçinle İtimat çiftinin daima tartıştıkları öne sürüldü.

GÖZALTINA ALINIRKEN ÖLDÜ

Bu bilgiler üzerine polis, Nazmiye İnanç, babası Ahmet Demirci ile Ramazan Ö.’nün adreslerine 28 Ocak 2021 tarihinde baskın yaptı. Nazmiye İtimat ile Ramazan Ö. gözaltına alınırken, Ahmet Demirci ise polisin geldiğini öğrenince rahatsızlandı ve kaldırıldığı hastanede ömrünü kaybetti.

EŞİNİN CESEDİNİ TORBAYLA TAŞIMIŞ

Emniyete gdolayılen Nazmiye İtimat, sorgusunda her şeyi itiraf etti. İtimat tabirinde, eşinin aldatıldığı kuşkusuyla daima tartışma çıkardığını öne sürdü. Olay günü bir daha tartıştıklarını anlatan Nazmiye İtimat, birebir apartmanda oturduğu babası Ahmet Demirci’nin üst çıktığını ve tabancayla eşi Mustafa Güven’i öldürdüğünü söylemiş oldu. Ayrıyeten Nazmiye Güven’in, cinayetin akabinde eşinin cesedini 3 gün boyunca konutun banyosunda sakladığı belirlendi. ondan sonrasında İnanç, eşinin cansız vücudunu bir torbaya koyarak arabayla merkez Çukurova ilçesine bağlı Salbaş Mahallesi’ne gdolayıp, ormanlık toprağa attıklarını belirtti. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Nazmiye İtimat, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, yasak aşk yaşadığı birebir okulun müdür yardımcısı Ramazan Ö. ise savcılık talimatıyla hür bırakıldı.

EŞİNİN CEP TELEFONUNDAN BİLDİRİ GÖNDERMİŞ

Bu ortada, cinayetin akabinde eşinin cep telefonundan kendisine ve Mustafa Güven’in kardeşi Latif Güven’e, “Ben çalışmak için yurt dışına gidiyorum. Beni aramayın. kimselerle görüşmek istemiyorum” biçiminde ileti gönderdiği açıklandı. Öte yandan Mustafa Güven’in cesedine ise hala ulaşılamadı.

MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ

Cezaevine girdikten daha sonra sözünü değiştiren Nazmiye İtimat, bütün cürmü ölen babası Ahmet Demirci’nin işlediğini, bildirileri da babasının attığını belirtti. Geçen 22 Şubat’ta Adana 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ise mahkeme Nazmiye Güven’in beraatına karar verdi.

“İFADE DEĞİŞTİRDİ”

Kardeşi ölen Fadime Tabak, beraat sonucuna itiraz etti. Gazetecilere konuşan Tabak, “Mahkemede iletileri babam yazdı dedi. Daima benim kardeşimi kötüledi. Benim kardeşim hiç makûs biri değildi. Bunu dostuyla yakalamıştı kardeşim. Birinci mahkemede çıktı. Bütün hatası babasının üstüne attı. Babası 73 yaşında ve adam kıprayamıyordu. O denli bir insan benim kardeşimi nasıl öldürecek. Adam esasen gözaltına alınırken ömrünü kaybetti. Adam söz veremeden öldüğü için bütün hatası onun üzerine attılar. Birinci tabirde bildirisi ben yazdım dedi daha sonra ise babam yazdı dedi” diye konuştu.

“İÇİM KAN AĞLIYOR”

Kardeşinin cesedinin atıldığı yere her hafta gittiğini söyleyen Tabak, “Orada eşimin hobi bahçesi var ve her hafta gidiyoruz. Orada baktığım vakit içim kan ağlıyor. Benim kardeşimi asla kayınpederi öldürmedi. Ahmet Demirci’nin kendi akrabaları bile o adam o denli bir şey yapmaz diyor” tabirlerini kullandı.

“KARDEŞİMİ GÖMDÜKLERİ İÇİN CESEDİ BULUNMUYOR”

Gelinleri Nazmiye’nin, Mustafa Güven’in cesedinin atıldığı yerde sinyal kaydının da bulunduğunu belirten Tabak, “Nazmiye ve kardeşleri, benim kardeşimin cesediyle Adana’yı dolaşmışlar. Sinyallerde gözüküyor. Benim kardeşimi atacak yer aramışlar. Benim kardeşimi gömdükleri için cesedi bulunmuyor” dedi.

Kardeşinin bir mezar yeri olmasını istediğini aktaran Tabak, “Benim babam kahrından öldü. Fakat babamın mezarı var gidip dua ediyorum. Kardeşimin ise bir mezar yeri dahi yok. Ben kardeşimin mezar yeri olmasını istiyorum. Saçının bir teli bile bulunsa razıyım” formunda konuştu.

Öte yandan Fadime Tabak, Nazmiye Demirci ve Ramazan Ö.’nün hala öğretmenliğe devam ettiklerini öne sürdü.