Kerem gol sevincini deklare etti

Libero

New member
Üstün Lig 19. haftasında Antalyaspor’u 2-0 yenerek 7 maç daha sonra kazanan Galatasaray’da, Kerem Aktürkoğlu bir gol, bir asistle parladı. Birinci sefer birebir maçta hem gol atıp birebir vakitte asist yapan Kerem Aktürkoğlu, “Harry Potter”ı hatırlatan gol sevinciyle ilgili konuştu.

Kerem Aktürkoğlu’nun maç daha sonrası açıklamaları şöyleki:

“Gol nitekim manalıydı; lakin asıl manalı olan bugünkü galibiyetti. Çok gereksinimimiz vardı. Ligde sıkıntı vakit içinder geçiriyorduk. yeterli oynuyorduk, konumlara giriyorduk lakin bir türlü topu kaleye sokamıyorduk. Bugün birinci yarıyı 1-0 kapatmamız epey kıymetliydi. İkinci yarıya biraz daha rahat çıkabilmemizi sağladı. Gole gelecek olursak, uzaktan talih yakaladığım vakit denemek istiyorum. Birinci yarı da vurmayı düşündüğüm bir anda rakip önüme geçmişti lakin ikinci yarı durumu buldum. Ayağıma oturdu ve hoş bir gol oldu.”

“Sağ olsunlar o denli bir benzetme başlattılar. Ben de Harry Potter’ı epey seviyorum. Sinemalarını izledim, kitaplarını okudum. Bu gol sevincini düşünüyorduk. Bugüne kısmetmiş. Bugün de hoş golden daha sonra hoş bir sevincin olduğunu düşünüyorum. Golü kendimle özdeşleştirmek istedim. Bakalım bundan daha sonra tahminen tıpkı şeyler devam eder.”