Kaleye duvar ördü… Ersin Destanoğlu sırrını deklare etti

Libero

New member
Beşiktaş, Türkiye Kupası‘nda olağan ve uzatma müddetleri golsüz biten Göztepe maçında penaltı atışları kararında çeyrek finale yükselirken gecenin kahramanı kaleci Ersin Destanoğlu oldu.

BAŞARISISININ SIRRINI AÇIKLADI

Seri penaltılarda rakibe iki defa geçit vermeyen Ersin, yaptığı açıklamada, “Üstün Kupa finalinde de kurtarışım olmuştu, tesadüf değil, çalışarak başarıyorum. Her maç öncesi rakibin penaltıcılarını inceliyorum. Daha evvel kullandıkları penaltılarda vuruş tekniklerine ve tercihlerine bakıyorum. Kendimi geliştirerek ilerlemek için elimden geleni yapıyorum” dedi.

“İNŞALLAH SONU ŞAMPİYONLUK”

Sabah gazetesinden Ogün Şahinoğlu’na konuşan 21 yaşındaki eldiven kelamlarını şöyleki sürdürdü:

Kaleciler, günümüz futbolunda yalnızca ceza alanında değil dışarısında da kıymetli. Neuer bunu fazlaca düzgün yapıyor. Ben de daima oyunun içerisinde kalıp bir libero üzere oynamaya çalışıyorum. Arkadaşlarıma savunmada da yardım etmeye, paslaşmada da işin içerisine dahil olmaya uğraş ediyorum.

Geçen dönemin 3 kupasını müzemize götürdük. Bu dönemi da kesinlikle kupayla kapatmak istiyoruz. Türkiye Kupası bizim için epeyce kıymetli. İnşallah sonu şampiyonluk olur.

YARISINI KURTARDI

Ersin, bu dönem toplam 4 penaltı kurtarışına imza atarken son 5 resmi müsabakada kalesine gelen 21 isabetli şutun 20’sine geçit vermedi. Beşiktaş mesleğinde kalesine çekilen 16 penaltının 8’ini kurtararak yüzde 50’lik bir muvaffakiyet yakaladı.