İş Bankası’ndan güçte sürpriz yatırım!

Severus

Global Mod
Global Mod
İş Bankası Kümesi, Aldo Küme ile güçte değerli bir muahedeye imza atıyor.

Bu yılın Eylül ayında başta elektrik üretimi ve ticareti olmak üzere entegre bir güç portföyü oluşturmak emeliyle İş Güç Yatırımları A.Ş.’yi kuran İş Bankası Kümesi, başta hidrolik, rüzgar ve güneş üzere yenilenebilir güç kaynaklarına dayalı olacak biçimde elektrik gücü üretimi ile ticaretini yapan tesis ve şirketlere iştirak edilmesini amaçlıyordu.

Dünya’nın haberine nazaran İş Güç, bu istikamette birinci adımını attı ve Aldo Küme ile yeni bir işbirliği mutabakatına gidiyor.

YENİ ŞİRKETTE YÜZDE 50 ORTAK OLACAK

Aldo Güç San. ve Tic. A.Ş. tarafınca yüzde 100 hisse sahibi olacağı biçimde kurulacak Soli GES Anonim Şirketi’nin sermayesini temsil eden hisselerin yüzde 50’sini İş Güç Yatırımları A.Ş. veyahut İş Güç Yatırımları A.Ş. tarafınca yeni kurulacak bir şirket tarafınca devralınacak.

bu biçimdece Kemal Helli GES Güç A.Ş., Meryem Meral Başar GES Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., Nazmi Kirazcı GES Güç A.Ş., Talha Kurt Akpınar GES Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., Denizli YCY Güç Üretim İnşaat ve Sanayi A.Ş., Domaniç Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., İnform Güç San. ve Tic. A.Ş., Sincan Güç San. ve Tic. A.Ş., Hitit Güneşi 3 Güç A.Ş., Menzelet Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 1 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 2 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 3 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş.,SAV 4 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 5 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 6 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., SAV 7 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., YCY 2 Güç Üretim ve Sanayi A.Ş., FRD Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., FRD 1 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., FRD 5 Güç Üretim San. ve Tic. A.Ş., Saysun Güç Üretim Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş., Gülay Güç Elektrik Üretim A.Ş., Didem Güç Elektrik Üretim A.Ş., Selim Güç Elektrik Üretim A.Ş., Kainat Güç Elektrik Üretim A.Ş., Çelebi Güç Elektrik Üretim A.Ş., Muzaffer Mangır Güç Elektrik Üretim A.Ş., MER 16 Güneş Gücü San. ve Tic. A.Ş., MER 17 Güneş Gücü San. ve Tic. A.Ş., MER 21 Güneş Gücü San. ve Tic. A.Ş., MER 22 Güneş Gücü San. ve Tic. A.Ş., MER 24 Güneş Gücü San. ve Tic. A.Ş., Pervane Güneş Güç San. ve Tic. A.Ş., Doğangün Güneş Güç San. ve Tic. A.Ş., Gesolt Güç Üretim A.Ş., Güneşpark Güç San. ve Tic. A.Ş. ve Ansı Güç Elektrik Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş.’nin sermayelerini temsil eden hisselerin tamamını Soli GES Anonim Şirketi tarafınca devralınacak, daha sonrasında da ismi verilen şirketler üzerinde Aldo Güç San. ve Tic. A.Ş. ile İş Güç Yatırımları A.Ş. ortak denetim edilecek.

Aldo Güç’ün Kahramanmaraş’tan Çorum’a 16 farklı kentte 185 projesi bulunuyor.