Hemşire çiftin güçlü pandemi mesaisi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Muş Devlet Hastanesi’nde hemşire olan Behiye- Mesut Şahin çifti, 2 yıllık pandemi periyodunda ağır bakım ünitesi ve servislerde fedakarca bakılırsav yaptı.

Başka sıhhat çalışanları üzere müsaade kullanmadan, hastaların sıhhatlerine kavuşması için mesai yapan hemşire çift, konutlarının yolunu unuttu.

Pandemide şu an 3 yaşında olan çocuklarını anneannesine emanet eden çift, salgının güçlü günlerini birbirlerine moral vererek atlattı.

Eşiyle birlikte hastaların sıhhatlerine kavuşmaları için uğraş ettiklerini anlatan Mesut Şahin, “Salgın başladığından beri hastalarımıza şifa olabilmek için çalışıyoruz.

Pandemi sürecinde yeri geldi ben eşime dayanak oldum, yeri geldi eşim bana takviye oldu. Hastalarımızı birlikte tedavi ediyoruz ve bu mesleği yapmaktan gurur duyuyoruz.

Bu süreçte tabi biz sıradan güçlü günler geçirdik. Şu an bütün dünya Covid-19 salgını ile uğraşıyor. Tek temennimizin acil bir tahlil bulunması” diye konuştu.

‘AŞI OLMAYAN HASTALARIMIZ ÇOĞUNLUKTA’

Ağır bakım ünitesi ve servislerde tedavi nazarann hastaların büyük kısmının aşısız olduğunu belirten Şahin, “Gördüğümüz kadarı ile hastanede yatan birçok hastamız, aşı olmayan hastalarımız.

Bilhassa insanlarımızdan aşı konusunda direnenler de oluyor. Ağır bakım ve servislerden gözlemlediğim kadarıyla en epey gördüğümüz hastalar, aşı olmayan hastalardır” dedi.

‘BİZ KENDİMİZDE COVİD-19 GEÇİRDİK’

Eşi ve kendisinin de koronavirüse yakalandığını, fakat aşıları tam olduğu için hastalığı yavaşça atlattıklarını belirten Şahin, şöyleki konuştu:

“Eşimle bir arada iki yıldır faal olarak Covid-19 servisinde çalışıyoruz. Beşerler bir maske takmaya bile üşendiği biçimde, biz 24 saat maske ile ağır bakım yahut servislerde nazaranvimizi yapıyoruz. Yalnızca yemek yerken maskelerimizi çıkarabiliyoruz.

Bu süreçte vatandaşlarımızın hastalıkla başa çıkmasının tek yolu aşı olmaları ve maske ile uzaklık kuralına riayet etmeleridir. Bizim tek istediğimiz bunlar.”

‘SEVEREK HASTALARIMA HİZMET EDİYORUM’

Mesleğiyle gurur duyduğunu, hastalarına severek hizmet verdiğini belirten Behiye Şahin ise, “Biz 24 saat boyunca maske ve tulumla kan ter ortasında çalışırken, insanlarımıza kapalı alanlarda bir maske takmak güç geliyor.

Lakin fakat dikkat ederek hem maske-mesafe, tıpkı vakitte aşı ile birlikte salgının üstesinden gelebiliriz. Eşimle omuz omuza, birbirimize dayanak olarak bu nazaranvi yürütmekteyiz. Hemşire olduğum için gururluyum. Severek hastalarıma hizmet ediyorum” diye konuştu.