Gençler lider Çağırıcı ile “İyi ki Varsın Eren” sinemasını izledi

Manolya

Global Mod
Global Mod
Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı, toplumsal medya üzerinden davet ettiği 120 gençle bir arada Trabzon’da PKK’lı teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayesini anlatan “Kesişme: Düzgün ki Varsın Eren” sinemasını izledi. Sineması hayli beğendiğini söyleyen Çağırıcı, “Şehitlerimizle bir defa daha gurur duyduk. Sinema, bize kahramanlığın yaşının olmadığını en âlâ biçimde anlatıyor” dedi. Sineması izleyen davetlilerden Yusuf Yıldız ise “Film bize kardeş olmayı öğretiyor. Bir kere daha vatanın her şeydilk evvel geldiğini Eren yardımıyla anladık” biçiminde konuştu.

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayesini anlatan TRT ortak imali “Kesişme: Uygun ki Varsın Eren” sineması, Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak’ta vizyona girmişti. Birinci günden itibaren gişe rekorları kıran sinema için Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı, toplumsal medya üzerinden bir tertip düzenledi.

Şehitlerimizle gurur duyduk

Bu kapsamda internet üzerinden paylaşılan formu dolduran birinci 120 genç Bağcılar Site Sineması’nda buluştu. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da vatandaşlarla bir arada “Kesişme: Âlâ ki Varsın Eren” sinemasını izledi. Sineması hayli beğendiğini lisana getiren Lider Çağırıcı, “Film her sahnesiyle hayli hoştu. Eren ile komutanımızın öyküsünü izlerken duygulandık ve şehitlerimizle bir defa daha gurur duyduk. Sinema bize kahramanlığın yaşının olmadığını en yeterli biçimde anlattı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gözyaşlarıma hakim olamadım

Sineması izleyen davetlilerden Yusuf Yıldız ise hislerini şöyle tabir etti: “Film bize kardeş olmayı öğretiyor. Bir kere daha vatanın her şeydilk evvel geldiğini Eren yardımıyla anladık. Sinemada gözyaşlarıma hakim olamadım. Düzgün ki Varsın Eren.”

Yapımcılığını Mustafa Uslu, direktörlüğünü Özer Feyzioğlu’nun üstlendiği, İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Buyruk Çiçek’in başrolleri paylaştığı sinemanın müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Hibya Haber Ajansı