Gaziantep FK oyuncusu Halil İbrahim Pehlivan’dan Türk yabancı kıyası

Libero

New member
Spor Toto Üstün Lig’e verilen ulusal maç ortasını Antalya’da kamp yaparak kıymetlendiren Gaziantep FK, çalışmalarını tamamladı.

Ligin 24’üncü haftasında alanında Demirgrup Sivasspor’u ağırlayacak kırmızı-siyahlı takımın başarılı solbek oyuncusu Halil İbrahim Pehlivan, Antalya kampının son gününde DHA’ya konuştu.

Ulusal ortanın kendileri için yeterli geçtiğini söyleyen Pehlivan, “Kampımız epey verimli geçti. Bu kampın inşallah lige yansımasını istiyoruz. Önümüzde Sivasspor maçı var, epey sıkıntı bir maç. Sivasspor epeyce yeterli bir kadro ancak biz de bilhassa iç alanda hayli yeterli bir kadroyuz. Çok hoş sonuçlar aldık ve almaya da devam edeceğimizi düşünüyorum. Güç olsa da Sivasspor maçını kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

“SON HAFTALARDA DEPLASMAN PERFORMANSINI DÜZELTTİK”

Grubun iç alanda daha epey puan alması ve deplasmanda birebir puanları toplayamamasına ait soru üzerine Pehlivan, “Biz de bu durumu ekip arkadaşlarımızla konuşuyoruz. ‘Sorun şu’ diyemiyoruz. Büsbütün konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Son devirlerde de dış saha performansını düzelttik üzere. Hatta son 3 dış saha maçında 4 puan aldık. vakit içinde bunu yeneceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“MİLLİ FORMA HAYALİM”

Ulusal ekip gayesi olduğunu kaydeden Halil İbrahim Pehlivan, “Milli grup formasını giymek bütün Türk futbolcuların olduğu üzere benim de hayalim. Takdir orada bulunan hocalarımızın. Hak ettiğimiz vakit çağıracaklarını biliyorum. İnşallah en kısa vakitte ben de ulusal formaya ulaşırım” sözlerini kullandı.

“ONYEKURU HUZURSUZ ETTİ”

Defans oyuncusu olarak kendisini alana verdiği vakit fazlaca zorlandığı oyuncu olmadığını belirten Pehlivan, eski Galatasaraylı Onyekuru’nun kendisini zorladığını belirterek, “Ligimizde ekseriyetle kanatlarda düzgün oyuncular var. Ben daha hayli süratli oyunculardan huzursuz olurum. Henry Onyekuru, hayli süratli bir oyuncu ve fazlaca zorlamıştı” dedi.

“YABANCIYA VERİLEN TÜRK OYUNCUYA BEDEL VERİLMİYOR”

Gelecek sene ligde uygulanacak 7+4’lük yabancı kuralıyla ilgili Halil İbrahim Pehlivan, “Kısıtlamalara karşı değilim, adaletli olunmasından yanayım. Yabancı ve Türk oyuncuların eşit olması tarafındayım. Hak eden, performansı âlâ olan oyuncuyu hocalarımız, kulüplerimiz oynatıyor. Ülkemizde yabancı ve Türk oyuncu ayrımı maalesef var. Yabancıya verilen bedel Türk oyuncuya verilmiyor. Biz biraz da bundan şikayetçiyiz” diye konuştu.

Odatv.com