Eski Harika Lig grubuna şok

Libero

New member
Yaşadığı maddi kahırlar niçiniyle 2016-2017 döneminde uzun yıllar gayret ettiği Muhteşem Lig’e veda eden, daha sonrasında Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) kadar düşen Gaziantepspor’un 100 dönüm arazi üstündeki tesisleri de ekonomik niçinlerden dolayı bahtına terk edildi. Rastgele bir güvenlik tedbiri alınmayan tesislerdeki idman alanlarındaki çimler kurudu, binaların camları ve kapıları kırıldı.

11 Haziran günü ise tesislere gelen Kulüp Lideri Hasan Şahin, 2 kupanın yerinde olmadığını görür görmez polise bilgi verdi. Ekibin belgelerini inceleyen takımlar, 2 kupanın çalındığını, Avrupa’da karşılaşılan Roma ve Lille kadrolarının flamalarının eksik olduğunu belirledi.

Şikayette bulunan ve hırsızlık hadisesinin aydınlatılmasını isteyen Gaziantepspor Lideri Hasan Şahin, yaptığı açıklamada, tesisin yaklaşık 3 yıldır atıl durumda olduğunu söylemiş oldu. Sık sık hırsızlık olaylarının yaşandığını söz eden Şahin, 100 dönümlük tesisin metruk hale geldiğini ve son olarak 2 kupa ve kıymetli 2 Avrupa grubunun flamalarının çalındığını ve şikayette bulunduklarını belirtti. Lider Hasan Şahin, “Takımımız Amatör Lig’e düştü. Ben 2’nci Lig’de lider oldum ve epeyce önemli bir borç bırakılmıştı. Üstün Lig’den daha sonra aslına bakarsan bu kadro yazgısına terk edildi. Şahsım olarak bu kadro için çocuklarımın rızıklarına kadar harcadım. Burası 100 dönüm civarında bir tesis, burayı müdafaamızın imkanı yok. Ekibin bir geliri olmamasına karşın o bekçinin gelirini de cebimizden karşılıyoruz” dedi.

“TESİSİN KAPI VE PENCERELERİ DE ÇALINIYOR”

Hasan Şahin, kazanılan kupa ve muvaffakiyetlerin ekibin taraftarlarına ilişkin olduğunu kaydederek söyle dedi: “Maalesef bu ekibe takviye olunmadı. Şu anda da en değerli şeylerden birisi manevi pahası yüksek olan kupalar çalınıyor ve bu hırsızlık olayı daima gerçekleşiyor. Flamalar var; Roma ve Lille maçının. İki kupamız çalındı. Tesisin kapı ve pencereleri de çalınıyor. Kalan kupa ve başka madalyaları biz koruma etmeye başladık. Bu kupalar taraftarlarındır ve onlara teslim etmek istiyoruz.”