Erdoğan’ın eski avukatından “Aziz Yıldırım” çıkışı

Libero

New member
Fenerbahçe’de Yüksek Divan Şurası Başkanlık seçimi yaklaşırken adaylar içinde gerginlik artıyor. Mevcut Divan Konseyi Lideri Vefa Küçük, dün verdiği bir röportajda eski Fenerbahçe Lideri Aziz Yıldırım için “Aziz Yıldırım ve arkadaşları, 2018’in rövanşını almak istiyorlar. Bu rövanşlar lakin sandıkta olur. Dışarıdan muhalefet etmek ve lideri yıpratmakla olmaz” tabirlerini kullandı.

Seçimlerin Ali Koç ve Aziz Yıldırım içinde geçtiğini belirten Vefa Küçük, “Ali Koç ile Aziz Yıldırım içindeki çekişmenin birinci provası cumartesi günü başkanlık divanı için yapılacak. Muhalefet olanlar mevcut kulüp liderini devirme niyetindeler. Bunu da sandıkta değil sandık haricinde yapmak istiyorlar. Bunun için en uygun aday Uğur Dündar. Onu buldular ve getirdiler. Lakin ben kazanırsam Uğur Dündar Fenerbahçe tarihinden silinecek ve onu öne sürenler de silinecek” diye konuştu.

ERDOĞAN’IN ESKİ AVUKATINDAN REAKSİYON

Vefa Küçük’ün bu kelamlarına reaksiyon ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı ve 3 Temmuz sürecinde de Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yapmış olan avukat Faik Işık’tan geldi.

Işık Toplumsal medya yaptığı paylaşımda Hozan Beşir’in bir türküsünden alıntı yaparak, “Aziz Lider canıyla uğraşıyorken, söylenenler bana dokundu” tabirlerini kullandı.

Faik Işık paylaşımında şu sözleri kullandı:

Bu kelamları Vefa beyin adaylığını yıpratmak yahut rakip adayları parlatmak amacıyla yazmadım. Aziz beyin hakkında beri uyardığı aile dostunun bu biçimde bir seçimde sevineceği neticeyi almasını dilerim. Yalnız, başka Fenerbahçeli adaylarında kaybetmeyeceği seçim olsun dilerim.

Bu nasıl mı olabilir? Ben aday olsaydım ve seçimi kazansaydım; seçime giren rakiplerime Lider yardımcılığı pozisyonu verirdim. Bunu daha evvel arkadaşlarımla, fazlaca değerli bir dernek seçiminde yaptım. Bir devrin sonunda da öteki arkadaşlarda vazife yüklensin diye aday olmadım.