Emirhan İlkhan’dan şaşırtan açıklama

Libero

New member
TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Beşiktaş’ın genç futbolcusu Emirhan İlkhan mesleği, gelecek maksatları ve futbol mesleği hakkında açıklamalarda bulundu.

“11 YAŞIMDAN BERİ BEŞİKTAŞ’TAYIM”

Futbol mesleğine Beşiktaş Futbol Okulu’nda başlayan İlkhan mesleğinin gelişimi hakkında “İlk hocalarım Türker Müzikçi ve Sezer Müzikçi idi. 11 yaşımda Beşiktaş Özkaynak için seçmelere katıldım ve seçildim. 11 yaşımdan beri Beşiktaş’tayım.” dedi.

“ABİLERİM BANA ÇOK DAYANAK OLDU”

Mesleğindeki en büyük destekçilerinden bahseden genç futbolcu ağabeylerinin takviyesinden şu kelamlar ile bahsetti:

“Ailem bana her vakit epeyce dayanak oldu. Bilhassa ağabeylerim bana fazlaca dayanak oldu. Hem maddi tıpkı vakitte manevi olarak. İdmanlara gidemediğim bir devir olmuştu bu biçimde abim işten çıktıktan daha sonra beni idmana gdolayırdü. Abim fazlaca destekçi oldu.”

“HOCANIN BENİ SEÇMESİNİ BEKLEMİYORDUM”

Katar Muhteşem Kupa Finali’nde yaşadıklarını da aktaran İlkhan, ‘’Hoca en evvel Alex’i çağırınca ben de yavaşça kulübeye gelecektim. daha sonra beni yanına çağırdı ben de koşarak yanına gittim. Hocanın beni seçmesini beklemiyordum. Bana kanat olarak oyuna gireceğimi söylemiş oldu. Birinci evvel hayli şaşırdım lakin daha sonra tamam dedim Beşiktaş sonuçta. Birinci dakikalar topa ulaşamadım sanırım biraz heyecanlanmıştım. Fakat Başkan Hoca bana ‘Al topu kaybet.’ diye bağırınca bir özgüven patlaması oldu sanırım.’’ sözlerini kullandı.

“FUTBOLU BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM”

Genç futbolseverlere tavsiyede bulunan İlkhan, kendisinin bir devir futbolu bırakmayı düşündüğünü, daha sonra bundan nasıl vazgeçtiğini şu biçimde anlattı:

‘’Çalışsınlar ve kendilerine gerçek gayeler koysunlar. Gayeleri ne az ne de epeyce olsun. Ben 13 yahut 14 yaşlarımdayken futbolu bırakmayı düşünmüştüm zira fazla oynama bahtı bulamamıştım. Bu süreci kendi kendime yönettim. Başımı yalnızca futbola yordum. Şayet öteki bir şey düşünseydim futbolu bırakırdım zira fazla amacım kalmamıştı. Kimsenin yüzü kara çıkmasın diye devam ettim.”

“ÖNDER HOCA İLE ALAKAM ÇOK İYİ”

Maçtan daha sonra üzerinde baskı hissetmediğini söyleyen İlkhan maç daha sonrasından bahsederken şu tabirleri kullandı: “Maçtan daha sonra üzerimde bir baskı hissetmedim. Çok rahatım. İdmanlarda daima gülüyorum, memnunum. Gülmeyi ve memnun olmayı seviyorum. Başım bu manada rahat. Ayrıyeten Lider Hoca ile alakam de fazlaca düzgün. Bana nazikçe neyi nasıl yapmam gerektiğini anlatıyor sağ olsun. Kendisine teşekkür ederim.”

EMIRHAN İLKHAN KİMDİR

Futbol mesleğine Beşiktaş Futbol Okulu’nda başlayan Emirhan İlkhan 1 Haziran 2004 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Üstün Lig’deki birinci şutu 9 Ocal 2022’deki Rizespor-Beşiktaş müsabakasında kullanan İlkhan, baş vuruşunun direkten dönmesi ile birinci şutunu kaçırdı. Tıpkı maçın 60. dakikasında fileleri havalandırmayı başaran genç futbolcu birinci maçında birinci golünü de atmış oldu. Emirhan İlkhan Rizespor’a attığı gol ile Batuhan Karadeniz’in 2008’deki golünün akabinde bu yana Muhteşem Lig’de gol atan en genç Beşiktaş oyuncusu olarak tarihe geçti. Şimdiye kadar Üstün Lig’de 3 maça çıkan genç Kartal 1 gol ile siyah-beyazlı kadroya katkı sağladı.