Elon Musk: Kendime epey fazla azap ediyorum

Hi-Lev

New member
Dünyanın en güçlü iş insanı Elon Musk Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen B20 konferansına uzaktan erişimle katıldı. Son periyotta dünyanın gündeminde olan ve Twitter’ı satın aldıktan daha sonra tenkit yağmuruna tutulan Musk, şahsi hayatı ile ilgili söylemiş olduği sözlerle olay oldu.

“Benim yerimde olmak pek de özenilecek bir şey değil”

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; G20 ülkelerinin önde gelen iş dünyası kuruşlarını ve sanayi örgütlerini bir ortaya getiren B20’ye görüntü konferansla katılan Musk, Asya’daki bir hayli iş beşerinin “Doğu’nun Elon Musk’ı” olmak istediğine dair gelen yoruma şu karşılığı verdi:

Ne dilediğinize dikkat edin. Kaç kişinin nitekim benim üzere olmak isteyeceğinden emin değilim. Ben olmayı hayal ettikleri üzere olmak istiyorlar. Bu, hakikaten ben olmakla birebir şey değil. Açıkçası kendime fazlaca fazla azap ediyorum.

Yeni satın aldığı toplumsal medya platformuyla ilgili de konuşan iş insanı, içerik üreticilerin Twitter’da para kazanabilmesi için daha hayli sayıda ve uzun görüntülere müsaade vermek istediğini söylemiş oldu.

“Burada karanlıkta, mumlarla çevrili bir biçimde oturuyorum” diyen Musk, sürdürülebilir güce geçiş yapılacağını inandığını lakin bunun ne kadar süreceğinin değerli bir sorun olduğunu vurguladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk’ın, Twitter’ı satın almasının akabinde platformda yapılacak değişikliklere dair bir hayli haber çıktı.

Bunlar içinde mavi tikin para karşılığında alınabilmesi ve fiyatlı görüntü paylaşılması üzere adımlar var. Öte yandan ünlüleri ve firmaları taklit eden hesapların artması sebebiyle mavi tik kayıtları askıya alındı.

Ayrıca Twitter’ın 7 bin 500 çalışanının yaklaşık yarısının misyonuna son verildi.

Reuters, Tesla yatırımcılarının Musk’ın Twitter’la bu kadar meşgul olmasından dolayı tasa duyduğunu yazdı. Çünkü şirketin payları, Musk’ın Twitter payı satın aldığını duyurduğu nisandan bu yana yarı yarıya düştü.