Diş Hastanesi acil servisi gece neden hizmet vermiyor?

celikci

New member
Diş Hastanesi acil servisi gece neden hizmet vermiyor?
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi şehrin en önemli sağlık kuruluşlarından biri haline geldi. Ancak pandemi nedeniyle acil serviste uygulanan saat kısıtlaması vatandaşların tepkisini çekiyor. Alınan karar gereği Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi acil servisi saat 08:00 ila 24:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Gece 24.00’dan sonra kapalı olan merkez, acil hastalara hizmet veremiyor. Acil hastalar gece merkezin kapısındaki yazıyla karşılaşıyor. Bu durumu gündeme getiren bir vatandaş yaşadığı sıkıntıyı şöyle dile getirdi: “Dün gece dişim kırıldı. Sokağa çıkma yasağından dolayı 112 acil çağrı merkezi, Trafik şubesi, Vefa servisi ve Yunusemre Kaymakamlığını arayıp izin talebinde bulundum. İzin gelince hastaneye gittim. Karşılaştığım tablo fotoğraflardaki gibidir. Bir acil servis nasıl olurda saat aralığında çalışır? Saat aralığında çalışılıyorsa adı neden acil servis? Ne yapalım gece diş ağrısından ölelim mi? Ben dün gece ağrı kesicilerle dayanmaya çalıştım. Hakkımı helal etmiyorum buna sebep olan insanlara.”