‘Cumhurbaşkanı’nın ağzından Nuray’ın ismini duyar duymaz fazlaca duygulandık’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Antalya’da, 17 yaşındaki Nuray Demir, Muratpaşa ilçesindeki bir otel odasında kuşkulu bir biçimde meyyit bulunmuş, olayla ilgili polis tarafınca gözaltına alınan eski nişanlı Taner B. ise kıskançlığı sebep göstererek genç kızı boğarak öldürdüğünü itiraf etmişti. Müthiş cinayetin akabinde genç kızın cenazesi Konya’nın Beyşehir ilçesi Hüyük kasabasında toprağa verilirken, Taner B. de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “SİZLERİN YAŞADIĞI KAYBIN ACISINI TANIM ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın şiddet mağduru bayanların aileleri ile bir ortaya geldiği Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ndeki iftara, Nuray’ın teyzesi Parıltı Çevik de katıldı. Erdoğan ailelerle birebir görüşerek, hayatını kaybeden genç kız ve bayanların ailelerine başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şiddet mağduru tüm bayanları tazimle yad ettiğini belirterek, “Şule’ye, Nuray’a, Azra’ya, Dilek’e, Sıla’ya, Dilara’ya, Başak’a, Sezen’e, Emine’ye, Pınar’a, Müzeyyen’e, Özgecan’a, Hatice’ye, Hafize’ye ve başka tüm şiddet mağduru kızlarımıza, bayanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Anneleri, babaları, kardeşleri ve başka yakınları olarak sizlerin yaşadığı kaybın acısını tanım etmek olağan olarak mümkün değildir. Ülkemizde şiddet mağdurları ve bayan cinayetleri konusunda çok yüksek hassasiyet oluşmaya başlaması tek teselli kaynağımızdır” sözlerini kullandı.

“KRAVATA DAYALI ÂLÂ HAL İNDİRİMİ OLMASINI İSTEMİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayana şiddette yeni yasal düzenlemelerin yapılacağı tarafındaki açıklamalarının aileleri rahatlattığını belirten Parıltı Çevik, katil zanlısı hakkında en ağır cezayı alması tarafında taleplerinin olduğunu söz etti. Çevik, “İndirimlerden yaralanmasını istemiyorum. ‘Kravat takıp, pişmanım’ dedikten daha sonra indirime gidiyor. Bir caninin yeterli hal durumu olamaz. Ben en ağır cezayla yargılanmasını istiyorum. İndirime gitmesini istemiyorum. Cumhurbaşkanı indirim ve âlâ biçimden yararlanılmayacağını ve bunların kaldırılacağını söylemiş oldu. Bu bizim için büyük rahatlama. Yeni yasalar getirildiğini söylemiş oldu. İnşallah bundan daha sonra hiç bir hata cezasız kalmayacak, kravata dayalı âlâ hal indirimi olmayacak. Biz de yargıda en ağır cezayı almasını talep ettik. Kızımızı getirmeyecek fakat o insanın içeride olup cezasını çekmesi içimizi rahatlatacak” dedi.

“İNANILMAZ DUYGUSAL BİR YEMEKTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını samimi bulduğunu aktaran Çevik, “İftar yemeği inanılmaz duygusal bir yemekti. Cumhurbaşkanı’nın orada isimleri okurken bile Nuray’ın isminin geçmesi bizim için fazlaca büyük bir şeydi. Çok duygulandık. Lütfen indirime gidilmesin, yapan kişi cezasını çeksin. Öleni geri getirmeyecek lakin bir nebze de olsa aileleri rahatlatacak” diye konuştu.

“NURAY, TRAFİK POLİSİ OLMAK İSTİYORDU”

Nuray’ın mecnun dolu bir genç olduğunu anlatan Çevik, “Canı acıdığı vakit bile gülerdi. hiç bir vakit berbat düşünmeyen bir çocuktu. Hayallerimiz vardı. birlikte tatile çıkıp her şeyi geride bırakacaktık. Okuluna devam etmek istiyordu. Bilhassa trafik polisi olmak istiyordu. Bütün hayallerimiz yarım kaldı. Heyecanla çeyiz hazırlıyordu. Daima bana gelinlik fotoğrafları atıyordu. Her şeyi müspet düşünüyordu” dedi.

“SIR OLARAK KALDI”

Çevik, yeğeniyle en son olaydan 2 gün öncesi görüştüğünü aktararak, “Ramazan’ı birlikte Konya’da geçireceğimizi konuştuk. Kızım nişanlıydı, ona birlikte elbise baktık. En epeyce ‘Ben nişanı attım, artık rahat ve hürüm’ diyordu. O gün oruç tutmuş. Arkadaşıyla birlikte vakit geçirmek için sinema salonuna gidiyorlar. Otele nasıl, niye ve ne biçimde gdolayıldüğünü biz de bilmiyoruz. O sır olarak kaldı” sözlerini kullandı.