CHP’li Çetin Arık: Demirören’in 10 milyon dolara aldığı golf alanını Ziraat’e 320 Milyon Dolara sattığı yanlışsız mu?

Severus

Global Mod
Global Mod
Demirören Kümesi’nin Doğan Medya’yı satın alırken Ziraat Bankası’ndan kullandığı 750 milyon dolar krediyi ödemediği argümanlarının akabinde, Demirören Kümesi’nin aldığı krediye karşılık teminat olarak gösterdiği Kemer Country Golf Kulübüne ilişkin golf alanının akıbeti tartışmalara niye oldu.

“ZİRAAT BANKASI SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ”

Demirören Kümesi’nin 10 milyon dolara satın aldığı golf alanını Ziraat Bankası’na 320 milyon dolara sattığı tezini TBMM gündemine taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, ”Köylünün, çiftçinin yanında olması gereken Ziraat Bankası sermayeye peşkeş çekilmiş, soygun tertibine hizmet ediyor, borcunu ödeyemeyen çiftçiye de haciz gönderiyor. Demirören’in 10 milyon dolara aldığı Kemer Country Golf Kulübüne ilişkin golf alanını 320 milyon dolara Ziraat Bankasına sattığı yanlışsız mu? Ve bankanın golf alanını işletsin diye Demirören’e tekrar verdiği yanlışsız mu?” diye sordu.

2. DEFA SORDU, CEVAP ALAMADI

Plan ve Bütçe Kurulu Lideri Cevdet Yılmaz’ın sorusunu yanıtlamaması üzerine ikinci defa kelam alan Arık, sorusunu yinelayarak şu tabirlere yer verdi:

“Sayın Liderim, saat gecenin on biri, soru soruyoruz, işinize gelmediği vakit sorumuzu es geçiyorsunuz, yanıt vermiyorsunuz. Sorumu yinelıyorum: Ziraat Bankası çiftçinin borcunu ödemedi diye haciz gönderiyor. Başka taraftan, Demirören’in 10 milyon liraya aldığı Kemer Country Golf Club’üne ilişkin golf alanını 320 milyon dolara Ziraat Bankasına sattığı yanlışsız mu diye sordum ve bankanın işletsin diye golf alanını Demirören’e tekrar verdiği yanlışsız mu diye sordum, bir söz etmediniz Sayın Liderim, karşılık bekliyorum.”

Çetin Arık’ın sorularına karşın Plan ve Bütçe Kurulu Lideri Cevdet Yılmaz yanıt vermekten kaçındı.