Ceylan Ertem: 5 yıldır takip ve taciz ediliyorum

Kamelya

New member
Sanatçı Ceylan Ertem, Twitter hesabından 5-6 yıldır bir bayan tarafınca takip ve taciz edildiğini deklare etti.

Ertem, tacizcinin kendisine yakın olmak için yaşadığı kente taşındığını, farklı kentlerde yemek yerken, tatil yaparken karşısına çıktığını lisana getirdi.

Bayan tacizcinin kendisiyle birlikte olabilmek için cinsiyet değiştirdiğini söyleyen Ertem, şahsın kendisinin en sevdiği erkek ismini aldığını da belirtti.

Ertem’in açıklamaları şöyle:

“1 yıl içerisinde bu bayan dinleyicim bana olan hislerini yazmaya başladı. Ben de bu münasebetin asla bir dinleyici-müzisyen münasebetinden öte olmayacağını kendisine NET olarak belirttim. daha sonra bir yere müzik dinlemeye gittiğimde bu kişi yan masada şarap içerken, tatile gittiğim kentlerde yol kenarında dikilirken de gözüme çarpmaya başladı. İşin dozunu arttırdı ve her yerde takip edilmeye başlandım” dedi.

“BENİM İÇİN CİNSİYET DEĞİŞTİRDİ”

Ertem, İzmir’de yaşayan kişinin o devir yaşadığı Anadolu Hisarı’na taşındığını belirtirken, “Hediyeler, her konsere gelen çiçekler ile canım sıkılıyordu ve bir defa daha bu işin olmayacağını, kendi hayatına odaklanması gerektiğini AÇIKÇA belirttim. Bu hadiseden daha sonra bu şahıs cinsiyet değiştirdiğini yazdı. Hatta bu değişimin ‘benim için’ olduğunu yazdı, yaşadığı sürecin tüm detaylarını da yazdı, esasen ben de gözlerimle görüyordum. İsmini en sevdiğim erkek isminden seçti” açıklamalarında bulundu.

“YAŞADIĞIM KÖYDE DURMADAN DOLAŞIP, BENİ ARIYOR”

Ertem, “Bir devir bir sevgilim olduğunda ‘bana bunu nasıl yaparsın’ minvalinde bildiriler gönderdi. Güvendiğim şahıslar bu biçimde tavsiye ettiği için 2 sene kadar tüm bağlantımı kestim. Bunun deva olacağını, karşı tarafın ilgisini kaybedeceğini umdum. Nereye taşınsam, nerede konser versem, nerede tatil yapsam daima gördüğüm bir yüz bu yüz. Bu ortada, yaşadığım yeri ‘bir daha’ öğrendiğini ve yaşadığım köyde durmadan dolaşıp beni aradığını yazmış son olarak” dedi.

Ceylan Ertem, tacizcinin son olarak ‘hayranıyım’ diyerek sanatçı ismine bir restorana yemek siparişi verdiğini, restoranın fatura göndermesiyle de şu anda yaşadığı adresi öğrendiğini söylemiş oldu.

“ÖZGÜRLÜĞÜMÜ, HAYATIMI KISITLIYOR, KORKUTUYOR”

“Biraz evvelden gönderdiği yemekler meskenime geldi. Ve bardağı taşıran son damla oldu. Nereye gitsem aklıma geliyor. Huzursuz oluyorum. Yoruldum. Sahiden kalbim süratle çarpıyor. Şu an Covid tedavim devam ediyor ve bir de bunu düşünüyorum. Özgürlüğümü, ömrümü kısıtlıyor, korkutuyor. Bunları yazarken ellerim titriyor. Covid durumum geçer geçmez savcılığa gideceğim” dedi.