Bornovalı çocuklara bilim eğitimi

Manolya

Global Mod
Global Mod
Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi ile Genç Kaşifler Bilim Meskeni tarafınca düzenlenen ve 7 hafta sürecek olan eğitimler için müracaatlar başladı.

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan bilim aktifliklerine 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıfta eğitim goren çocuklar katılabilecek. Bilim aktifliklerine katılan çocuklar astronomi, biyoloji, kimya, fizik ve teknoloji bilimlerinin temelleri öğrenme fırsatı yakalayacak. Haftada bir gün 1 saat biçiminde düzenlenen fiyatsız atölye çalışmalarının yanı sıra deneyler, sunumlar, belgesel gösterimleri ve modellemeleri içeren alternatif ve iştirakçi eğitim sistemi ile çocukların bilimin tabiatını anlayarak yaratıcı düşünebilen birer bilim meraklısına dönüşmesi hedefleniyor.

Ayrıyeten eğitimler kapsamında Pazartesi ve Cumartesi günleri için yalnızca ortaokul öğrencilerine yönelik Seçmeli Bilim Kulüpleri de gerçekleştirilecek. Astronomi, Biyoloji, Fosil Bilimi, Kimya, Fizik ve Teknoloji alanlarından biri seçilecek eğitim alınabilecek. 14 Mart tarihinde başlayacak olan etkinliklere iştirak için 14 Şubat 2022 – 14 Mart 2022 tarihleri içinde şahsen ve ya internet üzerinden mtbm.bornova.bel.tr adresinde yer alan elektronik form aracılığıyla müracaat yapılabilir.

Geleceğin bilim insanları

Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, eğlenceli ve eğitici etkinliklere çocuklara bilimi sevdirmek istediklerini belirterek, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak bizim en kıymetli evvelarimizden biri. İştirakçi ve yaratıcı öğretim teknikleriyle geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek istiyoruz. Onların eğitimlerine dayanak olmak için EVRAKIM ve Dijital Sınıf üzere çalışmalarımızın yanında çeşitli kurslar ve atölyeler de düzenliyoruz. Bilim eğitimlerimize öğrenciler büyük ilgi gösteriyor” diye konuştu.

.

Hibya Haber Ajansı