Beşiktaş’ın o sorunu yıllar daha sonra çözüldü

Libero

New member
10 Nisan 2016’da protokol açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin birinci akıllı stadyumu Vodafone Park’ın iskân sorunu çözüldü. Beşiktaş Belediyesi’nde yapılan merasimde Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat, Vodafone Park’ın iskân evrakını, BJK Lideri Ahmet Işık Çebi’ye takdim etti.

Mevzuya ait bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat, şunları söylemiş oldu:

“Bugün Şampiyon Besiktas’ımız için tarihi bir gün. İnönü Stadı’nın mirasını devralan Vodafone Park’ın iskân problemini çözdük. Lider Ahmet Işık Çebi ve idaresine stadın iskân dokümanını takdim ettik. Şampiyonluk gecesi fotoğrafı paylaşım rekoru kıran Onur Gula ve emektarımız Uğur Danış da bu kıymetli anda bizimleydi. Bir Beşiktaşlı olarak ve Beşiktaş Belediye Lideri olarak bu tarihi süreci olumlu bir biçimde bitmiş oldurdiğimiz için büyük bir onur ve memnunluk duyuyorum. Beşiktaşımıza, kendi stadında sonsuz muvaffakiyetler diliyorum. İnanıyorum ki Beşiktaşımız içeride ve dışarıda birçok muvaffakiyete ve şampiyonluğa koşacaktır. İyi ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Vodafone Park’ın iskan evrakını alan BJK Lideri Ahmet Işık Çebi, Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat’a teşekkür etti.

2012-13 döneminin 33. haftasındaki Gençlerbirliği maçıyla İnönü Stadı’na veda eden Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 1065 gün süren stadyum hasreti 10 Nisan 2016’da protokol açılışı gerçekleştirilen Vodafone Park’la sona ermişti.